Pierwszy krok zapaśniczy w Brzozie, zorganizowany przez Atletyczny Klub Sportowy w Piotrkowie Trybunalskim, z udziałem 10 młodych adeptów walk zapaśniczych PTC przyniósł wiele emocji. Liczne grono rodziców podgrzało temperaturę zawodów. Rewelacyjnie bił się Kuba Makowski, który zajął I miejsce w swojej kategorii i okazał się najlepszym zawodnikiem PTC. II miejsca zajęli: Łukasz Jarzębski, Kacper Sobczyki i Tomasz Jachimek. Brązowe medale zdobyli: Piotr Jarzębski, Mateusz Jarzębski, Oliwier Fuk, Kacper Czarnecki i Karol Fabjańczyk.

W zawodach wzięło udział 62 młodych zapaśników z województwa łódzkiego. Trenerami chłopców są Bogusław Bandzierz i Waldemar Sawosz.

Sekcja zapasów prowadzi nabór chłopców urodzonych w 2001 r. i młodszych. Zajęcia odbywają się w sali PTC przy ul. Gdańskiej 7 codziennie o godz. 17.30.

W Wałbrzychu rozegrano Puchar Polski Juniorów z udziałem 102 zawodników z 29 klubów. W zawodach startowało 3 zawodników z PTC.

- Byli najmłodsi w tej kategorii, bo pojechali po naukę z aspiracjami na miejsca medalowe – mówi Sawosz. - Największe nadzieje pokładano w Dawidzie Grobelnym, złotym medaliście OOM w kadetach.

Dawid rozpoczął fatalnie, przegrywając z Kazimierczakiem z GKS-u Bełchatów 12:14 i dopiero walcząc w grupie B obudził się, wygrywając 3 walki. Do walki o brązowy medal naprzeciwko Dawida stanął wicemistrz Europy kadetów, Oskar Czyżewski z MOSiR-u Grajewo. Niestety, po dobrym początku, gdy Dawid prowadził 4:0, Czyżewski błyskawicznie odrobił stratę i wygrał przez przewagę. Grobelny zajął piąte miejsce po zmianie kat. wagowej z 74 kg na 84. Również Damian Morawiec, kat. 50 kg walczył po eliminacjach o brązowy medal. Przegrał, zajmując piąte miejsce. Adrian Przerywacz w 55 kg zajął VII m.

- Na pewno chłopcy nie wykorzystali 100 procent swoich możliwości i ten start daje dużo materiału do przemyśleń dla trenerów i zawodników, a MP juniorów już w kwietniu – dodaje Sawosz.