Zawody żeglarskie odbyły się w dniach 15-16 maja 2021 na Zalewie Sokólskim w klasie omega. Na podkładzie, oprócz Krzysztofa Łazarskiego, płynęły Edyta Grzelak z Konstantynowa Łódzkiego i Lidia Kowal z Warszawy. W pierwszym dniu regat rozegrano 6 wyścigów.

- Wiatr wiał z siłą 2-4 w skali Beauforta. Ze względu na warunki akwenu był również bardzo zmienny co do kierunku - relacjonuje sternik z Pabianic. - W drugim dniu odbył się tylko jeden wyścig, po czym wiatr całkowicie przestał wiać i regaty zostały zakończone. Załogantki spisywały się rewelacyjnie i biorąc pod uwagę, że był to nasz pierwszy start w tym składzie, a dla Edyty były to pierwsze regaty, na pewno drugie miejsce jest dużym sukcesem.

Było to przetarcie przed Pucharem Polski Klasy Omega 2021. Załoga z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych planuje wystartować w Teamie Ropert's Port w całym cyklu Pucharu, który obejmuje sześć startów na terenie całego kraju.

Inna grupa żeglarzy zaprezentuje Pabianice podczas cyklu regat w klasie 470 o Puchar Polski Południowej „Masters”. Na zakończenie sezonu regatowcy z pabianickiego Klubu wystartują w Regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. To wyścigi jachtów żaglowych dla najlepszych załóg amatorskich regat sportowych rozgrywanych systemem pucharowym, których celem jest integrowanie środowiska żeglarskiego w Polsce, poprzez konfrontację najlepszych sterników i załóg oraz wyłonienie najlepszej amatorskiej załogi sezonu. Sternikiem będzie Krzysztof Łazarski, który wystartuje wraz z klubową załogą: Beatą Studzińską i Piotrem Liczbińskim.