W tym roku pabianiccy harcerze świętują 100-lecie hufca, dlatego 16. Pabianicka Harcerska Drużyna Wodna „Abordaż” wraz z Retmanatem Drużyn Wodnych organizują „Żeglarski piknik” w Pabianicach. Będzie to kontynuacja cyklicznej imprezy „Żeglarska wiosna”, która jest organizowana od 2006 roku w naszym mieście.
„Żeglarski piknik” to rodzinna impreza żeglarska dedykowana nie tylko żeglarzom, ale w szczególności najmłodszym mieszkańcom naszego miasta i okolic.

- Będzie doskonałą okazją do zainteresowania dzieci żeglarstwem, uczestniczenia w grach i zabawach, aktywnego i miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie - pisze Bartek Pawełczyk.

Impreza będzie 2 czerwca na Lewitynie, ul. Bugaj 110. Rozpoczęcie pikniku o godzinie 14.00.

Podczas pikniku będzie można żeglować jachtami klasy Optymist i Cadet, wziąć udział w grach i zabawach żeglarskich w różnych blokach tematycznych, uczestniczyć w pokazach i szkoleniu prowadzonym przez Harcerski Patrol Ratowniczy, żeglować na regatowym jachcie klasy Omega, a także wziąć udział w regatach poprowadzonych przez samego mistrza Polski w klasie A katamaranów – Maćka Stasiaka.