W kolarskich wyścigach Masters, które odbyły się w Tuszynie i Głownie czołowe lokaty w swoich kategoriach zajmowali kolarze z Pabianic. W I Memoriale im. Sławomira Rubina w Tuszynie kat. open kobiet zwyciężyła Bogumiła Matusiak pokonując trasę (42,9km) w 1:11,38. W tym samym wyścigu  kat. M40 (trasa: 85,8km) wygrał Paweł Chałaśkiewicz z czasem 2:10,38 pokonując o jedną sekundę drugiego Marka Boneckiego. Kolejnym zwycięzcą jest Jerzy Bylicki z Grawika Ksawerów, który trasę w kat. M60 (71,5km) pokonał w czasie 1:57,38. Dzień po zawodach w Tuszynie, Paweł Chałaśkiewicz wystartował w XIV Memoriale im. Jana Gorzkiewicza w Głownie i zajął czwarte miejsce w swojej kategorii z czasem 1:49,02 na trasie o długości 75,7km.