W 19. Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków pabianiczanin Krzysztof Jeżowski zajął 30. miejsce ze stratą 3 minut i 4 sekund do triumfatora - Łukasza Bodnara. Jeżowski wygrał klasyfikację punktową, zdobywając 51 pkt, a klasyfikację górską zakończył na 14. miejscu z dorobkiem 2 pkt.
Kolarze wystartowali z Łodzi i na pierwszym etapie do przejechania mieli 121 km. Pierwszy lotny finisz wygrał wychowanek Pawlikowiczanki, występujący obecnie w zawodowej grupie CCC Polsat Krzysztof Jeżowski. Na metę w Pabianicach wjechał jako drugi. Finisz wygrał Andre Szulza (PSK Whirpool–Author). Dzięki punktom zdobytym na premiach Jeżowski został pierwszym liderem wyścigu. Na drugim etapie (Radomsko – Bełchatów 100 km) Jeżowski był drugi, na trzecim (Białobrzegi – Radom 166 km) był trzeci.
Najbardziej pechowy etap dla naszego zawodnika był etap czwarty - jazda indywidualna na czas (Ożarów 29,8 km), gdzie zajął dopiero 52. miejsce ze stratą 3 minut 33 sekund do Łukasza Bodnara (DHL Authori) i spadł z 1. miejsca na 44. Na piątym etapie (Tarnobrzeg – Kielce 140,8 km) finiszował na 5. miejscu, na szóstym etapie (Krosno – Nowy Sącz 224 km) na 3. miejscu. Na ostatnim etapie (Wadowice – Jastrzębie Zdrój 164 km) zajął 4. miejsce.