Trzeba przyznać, że jeżeli łowcy talentów chcieliby gdzieś szukać następców wicemistrza olimpijskiego z Montrealu (1976) i dwukrotnego mistrza świata w drużynie (1973, 1975), to poszukiwania warto zacząć od… PTC.

Podopieczni Krzysztofa Karasiewicza i Wojciecha Goleni błysnęli już pierwszego dnia zawodów, gdy kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas. Ze złotych medali cieszyli się Zofia Konopa (juniorka młodsza) i Miłosz Szwed (junior młodszy). Tradycyjnie na podium stanął młodzik Jan Bajdor (srebro), a junior Szymon Kosuń dorzucił brąz.

Poza tym w pierwszej dziesiątce klasyfikacji juniorów młodszych aż roiło się od kolarzy z Pabianic: Kacper Chudy był 4., Maciej Bajdor 5., Aleksander Jałowski 8., Oskar Piasecki 9., zaś Igor Wolski 10. W kategorii młodzików 12. był Adrian Niewiadomski.

Drugiego dnia kolarki i kolarze rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. W klasyfikacji generalnej najlepszym młodzikiem okazał się Jan Bajdor (dwukrotnie drugi). Ze srebra cieszyli się Zofia Konopa i Miłosz Szwed wśród juniorów młodszych oraz Szymon Kosuń wśród juniorów. W drugim dniu Maciej Bajdor przesunął się na 3. miejsce w „generalce” i przywiózł do domu brązowy medal.

Poza tym drugiego dnia brąz dorzucił Igor Wolski, jednak niewiele zabrakło mu do podium w klasyfikacji generalnej.