Zawodnicy PTC DSV Alpina przywieźli do Pabianic aż trzy srebrne krążki.

W jeździe indywidualnej na czas młodzików, srebrny medal zdobył Jan Bajdor, który dystans 5,1 kilometra pokonał w czasie 7:31,62. Do zwycięzcy Janek stracił nieco ponad 17 sekund.

Wśród juniorów młodszych w jeździe indywidualnej na czas srebro wywalczył Miłosz Szwed. Kolarz PTC 11,1 kilometra przejechał w czasie 15:10,31.

Wreszcie w wyścigu ze startu wspólnego juniorów młodszych jako drugi wpadł na metę Kacper Chudy. Tutaj już nie było zmiłuj – trzeba było przejechać dystans 85,6 kilometra. Czas Kacpra to 2:02:46, ledwie 0,11 sekundy gorszy od zwycięzcy.

Jednocześnie mistrzostwa LZS były też zawodami Pucharu Polski. Uzyskane rezultaty pozwoliły Chudemu wywalczyć srebro, zaś Bajdorowi brąz. Pecha miał Szwed, który w pucharowej klasyfikacji zajął czwartą pozycję.

Wśród juniorek młodszych w jeździe indywidualnej na czas 10. była Zofia Konopa, u młodzików w wyścigu ze startu wspólnego 5. lokatę zajął J. Bajdor.

W barwach PTC startowali także: Klaudia Piasecka, Maja Kaflak (młodziczki), Maksymilian Dąbrowski, Krzysztof Szymański, Adam Syryczyński, Adrian Niewiadomski (młodzicy), Szymon Kosuń, Igor Wolski, Oskar Piasecki, Maciej Bajdor, Rafał Fibakiewicz oraz Aleksander Jałowski (junior młodszy).

Nieco wcześniej w Pucharze Polski w Radzyminie najlepszy w jeździe indywidualnej na czas juniorów młodszych był Miłosz Szwed. W wyścigu ze startu wspólnego brąz wśród juniorek młodszych wywalczyła Zofia Konopa, zaś o podium dosłownie otarł się 4. Igor Wolski.