Wyścig Amber Road w środowisku kolarskim nazywany jest nieoficjalnymi drużynowymi mistrzostwami Polski w jeździe na czas.

W niedzielnym wyścigu wystartował 5-osobowy skład Gatta Bike Team. Drugie miejsce wywalczyli: Adam Ostojski, Przemysław Juszkiewicz (obaj z Pabianic), Grzegorz Turkiewicz, Dariusz Malinowski (obaj ze Zduńskiej Woli) i Dominik Kapusta z Łodzi.

- Nasza drużyna zajęła 2. miejsce w stawce 65 zespołów z całej Polski – mówi Adam Ostojski.

Zespoły rywalizowały na 100-kilometrowej trasie w okolicach Gostynia. Nasza ekipa "wykręciła" czas 2 godziny 15 minut i 46 sekund, co daje średnią prędkość 43,75 km/h. Zwyciężyła drużyna z Poznana FTI Racing Team, do której straciliśmy 36 sekund.