Kolarze startowali w okolicach miejscowości Niwka (rodzinne strony przedwcześnie zmarłego kolarza, Joachima Halupczoka). Juniorzy wraz z orlikami ścigali się na dystansie 120 kilometrów. Niezwykle aktywni na trasie byli kolarze PTC DSV Alpina. Pierwszą ucieczkę podjął Szymon Kosuń, lecz został wchłonięty przez peleton.

Kolejny atak wraz z trójką kolarzy wyprowadził Antoni Sokół. Jego koledzy z PTC DSV Alpina (Kosuń, Aleksander Jałowski, Igor Rydzyński, Dominik Wróbel, Igor Wolski) skutecznie „hamowali” peleton, by nie dogonił ucieczki, która zyskiwała przewagę z każdym kilometrem. Sokół znakomicie rozegrał finisz i wygrał wyścig ze startu wspólnego.

Wśród juniorów młodszych w wyścigu ze startu wspólnego 9. lokatę zajął Kacper Chudy, zaś Jakub Maciejewski i Franciszek Korczyński finiszowali w peletonie.

Podczas jazy indywidualnej na czas wśród juniorów młodszych wysokie, 6. miejsce zajął Kacper Chudy, 25. był Korczyński, zaś 55. Maciejewski. W kategorii juniorów najlepszym „czasowcem” z PTC okazał się ósmy w klasyfikacji generalnej Sokół. 15. był Rydzyński, 24. Wróbel. W pierwszej piątce jechał Kosuń, lecz defekt na trzy kilometry przed metą pozbawił go szans na wysokie miejsce.