Drugi etap obejmujący 96,4 km pokonał w czasie 2 godzin 15 minut i 24 sekund. Na podium stanęło ponadto dwóch Estończyków – Oskar Nisu oraz Aksel Nommela (obaj z grupy Estonian Natonial Team). Oprócz nich na punktowanych pozycjach znaleźli się Polacy: 4. Patryk Komisarek (SMS Świdnica), 5. Adrian Banaszek (KTK Kalisz), 6. Kacper Gronkiewicz (Tadpol Kolejarz Jura Częstochowska) oraz 7. Białorusin Raman Ramanau z Belarus National Team.

W jubileuszowym XX wyścigu udział wzięło 107 młodych kolarzy z Polski, Niemiec, Estonii, Słowacji, Danii, Belgii, Litwy, Białorusi oraz rodzynek z Kostaryki, reprezentujący barwy belgijskiej grupy Lotto Predictor VC Ardennes. W sumie zgłoszono 8 ekip zagranicznych i 12 krajowych.
Do etapu pabianickiego zgłoszono 97 kolarzy. Wyścig ukończyło 95 z nich (Norbert Krakowiak z LZS Łódź ostatecznie nie wystartował, a Duńczyk Emil Olsen z Danish Tam ABC Junior został wycofany).
Wyścig dookoła Pabianic obejmował 4 okrążenia, start i meta wyścigu były na ul. Waltera-Jankego, zaś trasa przebiegała przez Pabianice, Bychlew, Pawlikowice i Rydzyny. Dwa pierwsze okrążenia poświęcone były zmarłym kolarzom z naszego miasta – Stanisławowi Pawłowskiemu oraz Markowi Wojnie. Pierwszą premię lotną im. Pawłowskiego wygrał Polak Patryk Pacan z Tadpolu Kolejarz Juta Częstochowska, zaś premię im. Wojny zwyciężył Niemiec Maximilian Bormann z RSC Cottbus.
Całość Tour de la region de Lodz wygrał Estończyk Oskar Nisu, powtarzając wyczyn swojego rodaka, Mikhela Raima, który triumfował przed rokiem. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął zwycięzca etapu pabianickiego – Felix Donath, zaś trzecie Białorusin Aleksander Piasetski. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków Patryk Komisarek był czwarty. Oprócz niego w czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze czterech Polaków.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Estonii, przed reprezentacją Białorusi oraz niemiecką grupą RSC Cottbus.
Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie „Akcja dla kolarstwa”.