Ostatni mecz sezonu zasadniczego przyniósł 30 punktów Natalii Danych oraz kolejne double-double w wykonaniu Magdaleny Grzelak (21 punktów – 12 zbiórek). Pierwsze cztery akcje zakończyły się celnymi rzutami naszych koszykarek i mecz zaczęliśmy od prowadzenia 8:0. W połowie pierwszej kwarty rzut Danych dał nam prowadzenie 16:6. Do końca tej odsłony graliśmy na wysokiej skuteczności, a wisienką na torcie był rzut za trzy Aleksandry Janiak, dający nam prowadzenie 33:12.

W drugiej kwarcie siedem punktów z rzędu rzuciła Danych, co sprawiło, że mieliśmy już 24 punkty zapasu (40:16). W tej części gry na parkiecie rządziła nasza snajperka – Danych rzuciła 16 z 18 punktów Grota, jakie rzuciliśmy przed przerwą. Jej kanonadę przerwała jedynie na chwilę Natalia Łopińska. Do przerwy wygrywaliśmy różnicą 21 punktów (51:30).

Po zmianie stron bydgoszczanki niwelowały spore straty rzutami za trzy – w trzeciej kwarcie trafiły trzykrotnie, co dało nam „tylko” 13 punktów przed finałową odsłoną (62:49). Tę nasze koszykarki rozpoczęły od skutecznej akcji Poli Kaźmierczak, potem akcją 2+1 popisała się Grzelak, a rzutem za trzy Łopińska. Po chwili Janiak i Łopińska sprawiły, że mieliśmy znów 22 punkty przewagi (74:52). W końcówce przyjezdne rzuciły nam aż pięć „trójek”, lecz zwycięstwo nie było w żaden sposób zagrożone.

Sezon zasadniczy zakończyliśmy na drugim miejscu w grupie A – z dorobkiem 43 punktów, notując 19 zwycięstw i pięć porażek. Rzuciliśmy 1737 punktów, straciliśmy 1465.

W play-off zagramy z niewygodnym rywalem, czyli Agapitem Olsztyn. Jeśli przejdziemy olsztynianki, w kolejnej rundzie naszym przeciwnikiem będzie ktoś z dwójki: Contimax MOSiR Bochnia – Lider Swarzędz.

Grot: Danych 30, Grzelak 21, Łopińska 17, Kaźmierczak 7, Janiak 7, Kirsz, Stępińska, Rok.