Drużyna z Aleksandrowa to nie były dziewczynki do bicia. Z sześciu ligowych meczów wygrały trzy – podobnie jak nasze koszykarki. Tym większe uznanie dla podopiecznych Piotra Rozwadowskiego.

Tym razem szkoleniowiec dał szansę całej dziesiątce zawodniczek. Debiutowała młodziutka Aleksandra Kowalska, ponad sześć minut dostała Mariola Dzikowska, ponad siedem minut grała wysoka reprezentantka Polski do lat 18, Martyna Goszczyńska.

- Mieliśmy mecz pod kontrolą, młode mogły grać – przyznaje Zbigniew Grzanka, prezes Grot F&F Automatyka. – W poprzednich spotkaniach, gdy wynik był „na styku”, trener stawiał na bardziej doświadczone koszykarki.

Kibice z pewnością zwrócili uwagę na niższą skuteczność naszej kapitan, Magdaleny Grzelak. Tym razem rzuciła tylko dwa punkty. Środkowa Grota zmagała się z wyjątkowo nieprzyjemnym urazem uda i już wraca do formy.

A w formie jest Natalia Danych, która w drugim meczu z rzędu rzuciła 28 punktów. Dzielnie sekundowała jej świeżo upieczona mężatka, Aleksandra Janiak. Pani Ola rzuciła 21 punktów, w tym czterokrotnie trafiła za trzy. Zza linii 6,75 metra miała 50% skuteczności, bo podjęła osiem prób.

Już od początku meczu nasze pokazywały moc. Rozpoczęliśmy od prowadzenia… 12:0! Gdy W pierwszej kwarcie „trójkami” popisały się Janiak, Danych i Natalia Łopińska. Tę odsłonę wygraliśmy 32:12.

Martwi jedynie słabsza druga kwarta, przegrana przez nasz zespół dwunastoma punktami.

- Zawsze musimy mieć jedną kwartę poniżej oczekiwań – przyznaje Grzanka. – Musimy popracować nad wyeliminowaniem tej przywary.

Po przerwie szybko rzuciliśmy 10 punktów m.in. za sprawą rzutu za trzy Patrycji Kirsz i akcji 2+1 Aleksandry Lorenz. Przed finałową kwartą mieliśmy 19 punktów przewagi. W ostatniej jeszcze ją powiększyliśmy, a punkty dla nas rzucały trzy koszykarki: Danych osiem, Janiak cztery, a ostatni kosz w tym meczu był dziełem Lorenz.

W derbowym pojedynku wygraliśmy też zbiórkę – 51 zebranych piłek do 42. Pod koszem królowała Lorenz, która aż 20 razy zbierała piłkę (11 razy w obronie i 9 w ataku).

Grot: Danych 28, Janiak 21, Łopińska 9, Lorenz 8, Boniecka 5, Kirsz 5, Kaźmierczak 3, Grzelak 2, Goszczyńska, Dzikowska, Kowalska.