Gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 2:0 po trafieniu Aleksandry Teklińskiej. Pierwsze 6 punktów dla pabianiczanek rzuciła Angelika Kowalska i w 4. minucie prowadziliśmy 6:4. Na 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty kolejny celny rzut zaliczyła Kowalska, a potem „trójką” poprawiła Natalia Piestrzyńska i pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Grota-Dekoreksu 15:8.

Po 15. minutach podopieczne Sylwii Wlaźlak prowadziły już 21:12, a do kosza trafiały m.in. wysoka Wiktoria Zapart i za trzy Joanna Szałecka. Wtedy gospodynie trzy razy z rzędu zdobyły po trzy punkty, a tej sztuki dokonały Magdalena Grzelak-Gumuła i dwukrotnie  Kinga Wilk. Jeszcze wtedy prowadziliśmy 22:21. Po celnym rzucie Renaty Piestrzyńskiej zwiększyliśmy przewagę do trzech punktów, ale krakowianki za sprawą Olgi Kossmann i kolejnej „trójki” Grzelak-Gumuły wyszły na prowadzenie 26:24.

Po przerwie Joanna Rozwandowicz wyrównała stan meczu na 26:26. W 24. minucie Kowalska zaliczyła akcję 2+1 i pabianiczanki znów prowadziły, tym razem 32:30. Od tego momentu rozpoczął się gigantyczny przestój gości. Nasze zawodniczki notowały niecelne podania, mnożyły faule, były blokowane przy rzutach. A krakowianki skutecznie punktowały. Kolejną „trójkę” zaliczyła Wilk, jej wyczyn powtórzyła budząca się po niemrawym początku najlepsza snajperka AZS-u, Agnieszka Krzywoń. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników widniał wynik 45:32 dla AZS.

Za sprawą rzutu za 3 Bogackiej i punktów Kowalskiej doszliśmy krakowianki na 8 punktów (45:37), ale to wszystko, na co było stać nas w tym meczu. Korona do końca kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, w 35. minucie uzyskując nawet 16-punktową przewagę.

Na usprawiedliwienie naszego zespołu trzeba dodać, że trenerka Sylwia Wlaźlak nie mogła skorzystać w Krakowie z Leony Jankowskiej, Anny Krakowskiej, Anny Krajewskiej, Beaty Paranowskiej, Katarzyny Szymańskiej i Sylwii Włodarek.

AZS Politechnika Korona Kraków – Grot-Dekorex Pabianice 60:46 (8:15, 18:9, 19:8, 15:14)

AZS: Krzywoń 15, Wilk 9, Kossmann 8, Rafałowicz 7, Grzelak-Gumula 6, Teklińska 5, Homoncik 5, Puter 5, Pasek 2, Majkut 0.

Grot-Dekorex: Kowalska 13, Bogacka 11, Zapart 6, J. Szałecka 5, Okonek 3, N. Piestrzyńska 3, Rozwandowicz 3, R. Piestrzyńska 2, Szczygieł 0, Płócienniczak 0.