Do Grota wróciła utalentowana środkowa Daria Kowalczyk i od razu rzuciła 10 punktów. Na początku przegrywaliśmy 0:4 i 6:11 po 5. minutach gry. Potem dzięki pięciu punktom Katarzyny Szymańskiej i celnemu rzutowi Magdaleny Grzelak było 13:11 dla nas. Do końca kwarty przyjezdne punktowały lepiej i to one prowadziły czterema punktami (16:20).

W drugiej odsłonie przegrywaliśmy już 20:26, ale dzięki punktom Grzelak i Joanny Twardowskiej doszliśmy AZS na punkt (25:26). Jednak przez trzy i pół minuty nie umieliśmy rzucić do kosza, co poznanianki wykorzystały, powiększając przewagę (25:30).

Po zmianie stron poznanianki szybko wypracowały sobie 10 punktów przewagi (25:35), którą miały jeszcze w połowie trzeciej kwarty. Głównie dzięki skuteczności Grzelak wróciliśmy do gry, mając przed ostatnią kwartą cztery punkty straty (43:47).

W ostatniej odsłonie najpierw za trzy trafiła Joanna Szałecka. Kolejną „trójką” popisała się Szymańska, co dało nam pierwsze prowadzenie od niemal pół godziny (51:49). Potem za trzy trafiła Kowalczyk, ale poznanianki odpowiedziały tym samym (54:60). W ciągu minuty kolejną „trójkę” rzuciła Daria, a przy próbie rzutu za trzy faulowana została Szymańska. Wytrzymała próbę nerwów, dzięki czemu doprowadziła do dogrywki (60:60).

W dodatkowym czasie gry do kosza z linii osobistych trafiła tylko Twardowska. Na skutecznie punktujące poznanianki było to za mało.

Grot TomiQ Pabianice – Enea AZS II Poznań 62:69 (16:20, 9:10, 18:17, 17:13, 2:9)

Grot TomiQ: Twardowska 15, Szymańska 15, Grzelak 14, Kowalczyk 10, Danych 4, Szałecka 3, Cicha 1, Kirsz.