Wynik spotkania otworzyła celnym rzutem najskuteczniejsza w drużynie gości Aleksandra Ćwięk. Gospodynie odpowiedziały dwoma celnymi koszami Patrycji Bajerskiej i jednym Renaty Piestrzyńskiej. Chwilę później trójkę "sprzedała” nam Ćwięk, ale takim samym rzutem popisała się Monika Szulc. Przy stanie 11:9 dla Solparku nasze zawodniczki zdobyły 8 pkt. z rzędu i dzięki dobrej grze w obronie dotrwały przy spokojnym pięciopunktowym prowadzeniu do końca kwarty.
Kolejną część meczu nasze koszykarki zaczęły nerwowo. Trafiły tylko dwa punkty z osobistych, a Ćwięk znowu rzuciła zza linii 6,75 cm. Standardowo już takim samym rzutem odpowiedziała Szulc, ale później pabianiczankom zepsuł się celownik i nie mogły trafić do kosza przeciwniczek, co zaowocowało remisem 26:26. Na szczęście znowu zafunkcjonowała dobra obrona, a Bajerska trafiła z faulem. Krakowianki zaliczyły kilka dobrze wykorzystanych przez nas strat i na przerwę nasze zawodniczki schodziły prowadząc 35:26.
Kolejna odsłona zaczęła się od celnych „trójek” Marty Błaszczyk i Anny Krajewskiej. Przeciwniczki grały agresywnie, ale nasze zawodniczki nie pozostawały dłużne. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że Wisła swoje pierwsze punkty zdobyła po 6 minutach gry. Przez chwilę pabianiczanki nie mogły trafić z akcji, ale nadrabiały celnymi rzutami osobistymi. Końcówka kwarty to gra kosz za kosz przy bezpiecznej przewadze Solparku.
W ostatniej kwarcie krakowianki znowu grały bardzo agresywnie, ale nie pomogło im to w defensywie, a tym bardziej ofensywie. Zawodniczki z Krakowa zdobyły tylko 3 pkt., a straciły 13. Celnymi rzutami popisywały się: Szulc, Marta Hylewska i Joanna Szałecka, a wynik meczu ustaliła Błaszczyk celnym rzutem za trzy.
Mecz wygrany przewagą 23 punktów na pewno cieszy, celność mogłaby być lepsza, ale zawodniczki może tłumaczyć zmęczenie, które wynika z grania co 3 dni. Następny mecz zagramy 22 stycznia w Kleszczowie z Domenami Siemiaszki. Klub organizuje autokar dla kibiców, który odjedzie sprzed naszej hali o godzinie 15.30.

Solpark Kleszczów Pabianice – Wisła McAthur II Kraków 64:41 (21:16, 14:10, 16:12, 13:3)

Solpark: Monika Szulc 13, Marta Błaszczyk 12, Patrycja Bajerska 10, Renata Piestrzyńska 8, Joanna Szałecka 6, Anna Krajewska 5, Marta Hylewska 4, Joanna Bogacka 4, Katarzyna Salska 2, Magdalena Kowalska, Sylwia Włodarek, Marta Olejnik.

Wisła McArthur II: Aleksandra Ćwięk 16, Katarzyna Homoncik 10, Paulina Gajdosz 6, Agnieszka Śnieżek 5, Anna Soszyńska 2, Katarzyna Pasek 2, Katarzyna Gawor, Laura Wójtowicz, Adrianna Kucharczyk, Jessica Musijowksa, Klaudia Kąsek.