Gospodynie – PTK A&D Pabianice – na początek gładko ograły RMKS Rybnik 69:32, wygrywając każdą z kwart. W drugim meczu role się odwróciły. W roli surowych nauczycielek wystąpiły koszykarki Unii Basket Ostrołęka, które już do przerwy wygrywały 39:20. Ostatecznie Basket przypieczętował awans do finału, wygrywając 82:43.

Decydujący mecz graliśmy z Katarzynkami Toruń, które miesiąc temu ograliśmy na ich parkiecie różnicą pięciu punktów. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 26:22, ale po zmianie stron toczyła się zacięta walka kosz za kosz. Po trzech kwartach na tablicy widniał remis 35:35. W ostatniej kwarcie goniliśmy Katarzynki i dzięki punktom sióstr Nikoli Okruszek i Oliwii Okruszek wyrównaliśmy na 52:52. Wróciliśmy z dalekiej podróży. O drugim miejscu w turnieju i awansie do czołowej ósemki w Polsce decydowała dogrywka.

A w niej było już 58:54 dla pabianiczanek. Na niespełna 40 sekund przed końcem po osobistych O. Okruszek wygrywaliśmy 62:60. Przyjezdne rzuciły za trzy, a potem wykorzystały dwa rzuty wolne. Nam – niestety – nie udały się dwa rzuty i to torunianki cieszyły się z awansu do finału.

PTK: Oliwia Okruszek 61, Nina Grabarz 30, Zuzanna Matias 26, Hanna Cilulka 16, Amelia Sobolewska 13, Nikola Okruszek 8, Marta Kardas 6, Martyna Olkusz 6, Nadia Zyngerman 6, Nadia Gała 2, Maja Trzanek, Klaudia Wlazło, Nikola Mesor, Michalina Kurs.