Pabianiczanki nie przegrały dotychczas meczu w lidze. Z 10 zwycięstwami były liderkami tabeli. Ksawerowianki miały do tej pory jedną porażkę - w Pabianicach (czteropunktową). By marzyć o wygraniu ligi, musiałyby w rewanżu wygrać co najmniej pięcioma punktami. Ale nie dały rady.

Od początku meczu przewagę miały pabianiczanki. W trzeciej kwarcie prowadziły nawet 14 punktami, by w końcówce zafundować sobie dramatyczną sytuację, kilkakrotnie nie trafiając z czystych pozycji. Skrzętnie wykorzystały to rywalki, doprowadzając do remisu.

Na 20 sekund przed końcem meczu piłkę miały gospodynie, ale… nie chciały zdobyć kosza. Wyglądało to kuriozalnie, lecz z taktycznego punktu widzenia nawet skuteczny rzut za 3 punkty nic im nie dawał, bo i tak w dwumeczu ksawerowianki byłyby gorsze. Na domiar złego 3 sekundy przed końcową syreną straciły piłkę. Ale rzut Martyny Stępińskiej w ostatniej sekundzie był niecelny. W regulaminowym czasie mecz skończył się remisem 60:60 i trzeba było grać dodatkowe 5 minut.

W dogrywce pabianiczanki szybko odskoczyły na kilka punktów (po skutecznych akcjach Stępińskiej, Okruszek i Wiklak), dowożąc przewagę do końca spotkania.

To zwycięstwo praktycznie daje naszemu zespołowi mistrzostwo Łódzkiego. Do końca ligi zostały jeszcze 3 mecze. Gramy z: ŁKS-em, Kutnem i Strykowem. Ze wszystkimi tymi drużynami wygraliśmy w pierwszej rundzie bardzo wysoko. Teraz wystarczy pokonać jedną z nich, by PTK ABM Jędraszek był mistrzem.

Punkty dla ABM Jędraszek zdobyły w Ksawerowie: Martyna Stępińska 31, Oliwia Okruszek 13, Amelia Canert 12, Oliwia Wiklak 8, Jadwiga Trześniewska i Nina Grabarz po 2.

Z kolei juniorki PTK Compact Project w lidze międzywojewódzkiej zajmują 2. miejsce za MUKS-em Bydgoszcz. Zapewne na tym miejscu pozostaną do końca ligi, będąc najlepszym zespołem Łódzkiego. Ostatnio pabianiczanki pokonały w Bydgoszczy MKK Basket 70:41.

Punkty dla PTK rzuciły: Martyna Stępińska 22, Weronika Nowakowska 18, Natalia Dobrosz 14, Oliwia Wiklak 8, Antonina Janicka 4 i Wiktoria Uławska i Julia Błażejewska po 2.

Naszym dziewczynom do rozegrania zostały jeszcze 3 mecze z: MUKS Bydgoszcz, Katarzynkami Toruń i Widzewem. Wystarczy wygrać jedno z tych spotkań, by zając co najmniej 2. miejsce w lidze łódzko-kujawsko-pomorskiej.