W zasadzie tylko pierwsza kwarta dawała kibicom nadzieję na wyrównany pojedynek. Zaczęło się bardzo pomyślne dla nas, bo już w 3 sekundzie meczu błyskawiczne punkty zdobyła Joanna Bogacka. Po chwili dwukrotnie popisała się Renata Piestrzyńska i było 6:0. Później mecz się wyrównał, bo za 3 trafiły łodzianki - Anna Kolasa i Natalia Danych. Do końca pierwszej kwarty minimalne prowadzenie utrzymywał Dekorex. W drugiej odsłonie wykorzystywaliśmy przewagę wzrostu. Leona Jankowska i Dorota Sobczyk pokazały, jak się to robi. Pod koszem przeciwniczek radziły sobie doskonale. Po dwa przechwyty zanotowały Piestrzyńska oraz Bogacka i przewaga wzrosła do 11 punktów.

Druga połowa to tradycyjnie domena naszych. Dość powiedzieć, że przez 11 minut gospodynie zdobyły tylko dwa punkty. Pabianiczanki nie pozostawiły rywalkom złudzeń na korzystny wynik. Kilka nieszablonowych i widowiskowych akcji pokazała Aleksandra Dziwińska. Wjeżdżała w strefę rywalek jak w masło. Zrobiło się 30 punktów przewagi i mogły zagrać zmienniczki. Trenerka Sylwia Wlaźlak dała dużo pograć wszystkim dwunastu pabianiczankom. Widać było, że myślami jest już przy sobocie. O 17.00 przyjedzie wtedy do Pabianic lider tabeli - Poznań City Center. Stawką będzie fotel lidera grupy B. Ten mecz zapowiada się szalenia atrakcyjnie i widowiskowo. W pierwszej rundzie poznanianki wygrały 90:78 po kapitalnym meczu. Zatem czas na rewanż.

Sytuacja w tabeli trochę się skomplikowała. Wszystko za sprawą Basketu Aleksandrów, który we Wrocławiu ograł dotychczasowego lidera - Ślęzę i zachował cień szansy na awans do grupy C (awansują tam 4 najlepsze zespoły z obu grup). My awans mamy już zapewniony, podobnie jak Ślęza i Poznań. O ostatnie miejsce walczy Ostrovia i Aleksandrów. W znacznie lepszej sytuacji jest jednak Ostrovia, której do awansu brakuje 1 zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach. W grupie A prowadzą Siedlce przed Lublinem i AZS-em Warszawa. O czwórkę walczą jeszcze Łomianki, Olsztyn i Gdynia. W kolejnej rundzie w grupie C walczyć będziemy właśnie z ekipami z tej grupy.

Punkty dla Dekoreksu w Łodzi zdobyły: Leona Jankowska 16, Angelika Kowalska i Aleksandra Dziwińska po 12, Joanna Bogacka i Joanna Szałecka po 8, Anna Krajewska 7, Dorota Sobczyk i Renata Piestrzyńska po 6, Justyna Okulska 4. Grały też: Sylwia Włodarek, Karolina Ignatowska i Marta Błaszczyk. (sp)