Najpierw w Piasecznie pokonały tamtejszy IDS BUD 61:53 (16:19, 21:14, 9:10, 15:10), a potem w Kleszczowie ograły częstochowski Dromet 76:68 (28:11, 12:27, 20:9, 16:21). Punkty dla naszych zdobyły: Marta Błaszczyk 17 (w Piasecznie), Anna Krajewska 11 i 10, Monika Szulc 8 i 19, Renata Piestrzyńska 8 i 8, Joanna Bogacka 8 i 2, Patrycja Bajerska 4 i 14, Magdalena Kowalska 2 i 6, Justyna Frachowicz 2 i 0, Sylwia Włodarek 1 i 11, Marta Olejnik 0 i 6, Joanna Szałecka 0. Piaseczno będzie naszym rywalem w grupie B 1 CLK, zaś Dromet to spadkowicz z I ligi.
– Wynik jest istotny, ale w tej fazie przygotowań chciałam, aby pograły wszystkie zawodniczki – mówi trener pabianiczanek Edyta Koryzna.
Stąd też w pierwszej piątce w obu meczach na parkiet wychodziły juniorki. Zespół z Piaseczna dokonał sporych wzmocnień. Do kadry z poprzedniego sezonu dołączyły jeszcze koszykarki, które w przeszłości grały w ekstraklasie, m.in. Iwona Płuciennik (z Bydgoszczy) i Olga Biernacka (z Krakowa). Mecz rozpoczął się od dwóch akcji Bogackiej, która po przechwytach zdobyła 4 punkty. Później gra była wyrównana, a na przerwę nasze schodziły z czteropunktowym prowadzeniem, bo za trzy trafiły Krajewska i Błaszczyk. W trzeciej kwarcie było sporo chaosu, a koszykarki obu drużyn grały nieskutecznie. Pabianiczanki na początku czwartej odsłony, dzięki akcjom Krajewskiej, Piestrzyńskiej i Błaszczyk, odskoczyły na 9 punktów i później kontrolowały przebieg spotkania. W ostatnich sekundach pojedynku efektownym hakiem popisała się jeszcze młoda Frachowicz.
Zupełnie inny przebieg miał mecz z Drometem. Solpark od razu uzyskał wysoką przewagę i zanosiło się na pogrom. Coś niedobrego stało się z naszymi w drugiej kwarcie. Częstochowianki zdobywały punkty seriami, a nasze nie mogły zmierzyć się z koszem. Sama środkowa Drometu Martyna Stasiuk rzuciła nam 10 punktów w 5 minut. Na nic zdały się przerwy brane przez Koryznę. Dopiero po przerwie nasze koszykarki zagrały zdecydowanie agresywniej. Przeciwniczki przez 8 minut zdołały rzucić tylko 6 oczek, czyli tyle, ile w ciągu minuty zdobyła Piestrzyńska (2 x 3). Czwarta kwarta znów była niezbyt udana, ale rywalkom udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki.
Kolejny sparing Solpark rozegra już w najbliższą środę w hali MOSiR. O 17.30 początek spotkania z Piasecznem. W sobotę pabianiczanki pojadą do Konina. Zagrają tam w turnieju, gdzie ich rywalkami oprócz gospodyń będą zespoły: AZS Lublin i Domeny Siemaszka Piekary. (sp)
* * * Juniorki PTK, podopieczne Sylwii Wlaźlak, grały w turnieju w Łodzi. Wygrały z Widzewem 55:46 i przegrały z: MMK Siedlce 51:71, KKS Olsztyn 80:84, AZS Poznań 38:48 oraz ŁKS 48:57. Ostatecznie zajęły 5. miejsce.
Skład naszych: Sylwia Włodarek (36 pkt. w meczu z AZS Poznań!), Justyna Frachowicz, Kalina Pietrzak, Magdalena Kowalska, Joanna Szałecka, Marta Olejnik, Maria Kiełbasa, Magdalena Mielczarek, Sandra Szymczak, Justyna Krakowska, Martyna Łagowska i Beata Światłowska. (sp)