Pierwsze punkty w meczu zdobyła Joanna Bogacka. Za chwilę kolejne dołożyła Renata Piestrzyńska, a celną „trójką” popisała się Monika Szulc i wygrywaliśmy 7:0. Mecz był rozgrywany w szybkim tempie, a dobra obrona naszych zawodniczek powodowała błędy przyjezdnych i nie mieszczenie się w czasie 24 sekund na rozegranie akcji. Pod koniec pabianiczanki oddały trochę inicjatywę, ale utrzymały czteropunktową przewagę do końca kwarty.

Początek drugiej kwarty to bardzo senna gra obu zespołów, które nie mogły skończyć akcji punktami. Na 4,5 minuty do końca kwarty 5 punktów z rzędu rzuciła Elżbieta Zawadka, ale nie do zatrzymania była tego dnia Bogacka, a swoje „trzy grosze” dołożyły Piestrzyńska i Patrycja Bajerska. Solpark przypomniał sobie również o dobrej obronie i powiększył przewagę do dziesięciu punktów.

W drugiej połowie nasze koszykarki wystawiły nerwy kibiców na bardzo dużą próbę. Co prawda trzecia kwarta przyniosła kolejne dwa punkty przewagi, ale przeciwniczki za łatwo dochodziły do pozycji rzutowych i „sprzedały” nam trzy „trójki”.

Ostatnia kwarta to horror z happy endem. O pierwszej połowie tej części meczu można by napisać książkę pt. „Jak łatwo i głupio tracić piłkę”. Bezsensowne straty i kosz za koszem przeciwniczek sprawiły, że nagle na tablicy wyników pojawił się remis 51:51. Na szczęście od tego momentu nasze zawodniczki zaczęły grać mądrzej i wykorzystywać agresję przeciwnika na swoją korzyść. W obronie ostro pracowała Bogacka, a ważne punkty z osobistych zdobyła Anna Krajewska. Koszykarki z Piekar Śląskich pod koniec dużo faulowały, w wyniku czego dwie z nich wypadły z gry za 5 przewinień, a wynik meczu równo z syreną ustaliła Szulc rzutem za trzy.

Mecz był bardzo zacięty i nerwowy. Ostatnia kwarta była w wykonaniu naszych zawodniczek zła, ale zwycięzców się nie sądzi, a Solpark pokazał, że nieprzypadkowo jest liderem swojej grupy.
Ostatni mecz w tej rundzie rozgrywek pabianiczanki rozegrają na wyjeździe z drużyną AZS UMCS Lublin 5 lutego.

Solpark Kleszczów Pabianice – Domeny.pl Siemiaszka 65:55 (16:12, 16:10, 14:12, 19:21)

Solpark: Joanna Bogacka 17, Monika Szulc, Patrycja Bajerska po 9 , Katarzyna Salska 8, Magda Kowalska, Renata Piestrzyńska po 6, Anna Krajewska 5, Katarzyna Szymańska 3, Marta Błaszczyk 2, Joanna Szałecka, Sylwia Włodarek.

Domeny.pl: Elżbieta Zawadka, Agnieszka Wilk po 13, Justyna Maruszczak 8, Agata Czopor, Grażyna Witkoś po 7, Agata Szołtysek 6, Anna Panek 1, Katarzyna Kuzio.