Rywalki przyjechały składem ekstraklasowym, ale wiele im to nie pomogło.
Pabianiczanki zaczęły spotkanie z wysokiego C. Po punktach Eweliny Gali i Anity Szemraj było 4:0, a cztery minuty później już 11:5. Nasze prezentowały się dobrze w obronie, uniemożliwiając przyjezdnym oddanie rzutu. Same z kolei wypracowywały sobie dobre pozycje i trafiały raz za razem. Średnio co trzy nasze skuteczne akcje trafiał SMS. Kwarta pierwsza zakończyła się wynikiem 23:11. Druga odsłona meczu to lepsza postawa Arcusa w obronie. Drużyna gości przycisnęła w defensywie i nasze miały większe problemy z wstrzeleniem się do kosza. Po trzech minutach gry w tej kwarcie na tablicy było 26:21. Wtedy ciężar gry wzięła na siebie Joanna Bogacka, zdobywając pięć punktów z indywidualnych akcji (31:23 w połowie II kwarty). Ręka nie drżała także Marzenie Głaszcz, która wykorzystała sześć rzutów wolnych. Na 1,5 minuty przed przerwą nasze prowadziły już 41:26. Kwartę drugą zamknęła i otworzyła trzecią Anita Szemraj - 50:28 w 21. minucie pojedynku. W tej części przyjezdne niemalże nie istniały. Rewelacyjna dyspozycja naszych przyćmiła uczennice z Łomianek. Pabianiczanki błyszczały pod tablicami, w rzutach z dystansu (cztery próby i cztery celne!) i w przechwytach. SMS odpowiadał tylko koszami Sosnowskiej i Arak, która ustaliła wynik po 30. minutach gry na 66:39. Ostatnia część spotkania była najbardziej wyrównana. Od samego początku trwała wymiana kosz za kosz. Końcówka należała jednak do naszych. Osobiste Aleksandry Szałeckiej, punkty Pauliny Michałowskiej, Marty Hałęzy i Patrycji Pokorskiej równo z syreną ustaliły wynik końcowy na 86:59.
Pabianiczanki są jedyną drużyną w grupie C, która nie doznała żadnej porażki. Wczoraj w Łodzi Widzewowi uległ największy rywal naszych, Lider Pruszków.
Był to ostatni mecz rundy pierwszej. Nasze mają jeszcze trzy zaległe mecze - ich terminy zostaną ustalone w najbliższych dniach. Od przyszłej soboty rozpoczyna się runda rewanżowa. Pabianiczanki jadą do Siedlec, zmierzyć się z tamtejszym AZS.
Punktowały: Gala 19, Szemraj 16, Bogacka 13, A. Szałecka 9, Piestrzyńska i Głaszcz po 6, Hałęza 5, Szymańska i Salska po 4 oraz Pokorska i Michałowska po 2.