Tak jak w roku ubiegłym zagramy w grupie północnej A 1. ligi. Naszymi przeciwniczkami będą: MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz, AZS Uniwersytet Warszawski, dwa zespoły SMS-u Łomianki, Lider Pruszków, Mon-Pol Płock, KKS Olsztyn, AZS Uniwersytet Gdański, Artego Basket 25 Bydgoszcz, Politechnika Gdańska i MKK Sokołów SA Sokołów Podlaski.
 
Pabianiczanki pierwszy mecz rozegrają 1 października w Bydgoszczy z Artego. U siebie pierwszy pojedynek zagramy tydzień później z Liderem Pruszków.
 
System rozgrywek będzie podobny jak w poprzednim sezonie. W obu grupach gra toczy się systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Od połowy marca rozgrywany będzie play off. Najpierw wewnątrz grup, a potem grupy A i B się połączą. W grupie B występować będą: dwie poznańskie ekipy: AZS Enea i MUKS, AZS II Gorzów Wielkopolski, Basket Aleksandrów Łódzki, ŁKS SMS, Korona Kraków, Ślęza II Wrocław, Basket Chrobry Głuchołazy, Karkonosze Jelenia Góra, XDemon Tęcza Leszno i Olimpia Wodzisław Śląski. 
 
W porównaniu z sezonem 2015/16, w naszym zespole nie zajdą istotne zmiany. Trenerką zespołu dalej będzie Sylwia Wlaźlak. Dalej także będzie umowa szkoleniowa z łódzkim Widzewem. Niewykluczone, że do zespołu dołączą 2-3 nowe koszykarki, a także kilka zawodniczek z drużyny juniorek PTK.