Trzy mecze z Liderem Pruszków rozegrały koszykarki PTK Pabianice w ramach XVII Memoriału im. Małgorzaty Kozery Gliszczyńskiej. W pierwszym pojedynku pabianiczanki wygrały 53:45 (16:14, 13:11, 12:9, 12:11). Każda kwarta spotkania była bardzo zacięta i każda kończyła się naszym minimalnym zwycięstwem. Zawodniczki obu drużyn twardo walczyły pod koszami, stąd też ciężko było zdobywać punkty. Najlepiej udawało się to Aleksandrze Pawlak, która była najskuteczniejszą koszykarką meczu ( 17 pkt.). Kilka dobrych i efektownych akcji miały też nasze niedawne juniorki: Paulina Michałowska i Aleksandra Szałecka. W meczu rewanżowym było znacznie ciekawiej. PTK wygrało 68:60 (16:14, 16:18, 13:12, 23:16). Po trzech kwartach prowadziliśmy jednym punktem. Końcówka pojedynku była niezwykle interesująca. W 35 minucie PTK wygrywało 56:49. Później trzykrotnie za 3 trafiły rywalki. Na 2 minuty przed końcem był remis po 60. Kolejne punkty zdobywały już tylko pabianiczanki, niezawodne i najskuteczniejsze tego dnia: Pawlak, Marta Hałęza i Renata Piestrzyńska. Z ławki rezerwowych spotkanie oglądały: Lena Proszczenko, Marzena Głaszcz i Leona Krystofova, które niebawem dołączą do zespołu. W trzecim pojedynku pabianicko-pruszkowskim nasza młodzież (kadetki i juniorki) zagrały z ligowymi rezerwami Lidera. Tutaj seniorskie ogranie rywalek było bardzo widoczne. Pabianiczanki dostały lekcje koszykówki od starszych przeciwniczek i przegrały 28:104. Przyznać jednak trzeba, że Lider dysponuje silnym i wyrównanym składem i w tym sezonie będzie faworytem do awansu do ekstraklasy. Punkty dla PTK (mecze seniorek) zdobyły: Pawlak 17 i 22, Szemraj 8 i 1, A. Szałecka 7 i 2, Michałowska 6 i 0, Szymańska 5 i 6, Hałęza 4 i 15, Bogacka 4 i 3, Salska 2 i 7, Piestrzyńska 0 i 8, Pokorska 0 i 4. W najbliższy weekend pabianiczanki jadą na turniej do Torunia. Wcześniej, bo już dziś (wtorek) w naszej hali kolejny sparing. Rywalem będzie ŁKS. Początek spotkania o godzinie 18.00.