Przeciwnik, którego bardzo obawiały się nasze zawodniczki, przyjechał jednak w bardzo odmłodzonym, jeszcze słabo zgranym składzie. W tym sezonie rozgrywkowym nastąpiły duże zmiany.

W kategorii U14K, do której należą koszykarki rocznika 2000 i 2001, w fazie wstępnej występują dwie grupy rozgrywkowe: A i B. Mecze w tej fazie rozgrywane są w systemie mecz każdy z każdym i rewanż. Następnie, w zależności od zajętego miejsca i rodzaju grupy, rozpoczyna się faza finałowa, która decyduje o ostatecznej kolejności w tabeli. Zespół Dekoreksu Pabianice znajduje się w grupie B (głównie roczniki 2001 i młodsze), więc w tym sezonie będzie mógł walczyć o miejsca od 5. do 13.

To ciężki rok dla młodszych młodziczek. To ich pierwszy sezon, w którym grają na wysokie kosze. W zespołach przeciwników nastąpiły znaczne zmiany w składach, więc ich forma przed pierwszymi meczami jest dużą niewiadomą.

Zespół Dekoreksu grał w składzie: Martyna Dolewa 33, Ewa Kielar 25, Weronika Dolewa 17, Zuzanna Caban 16, Gaja Włodarczyk 12, Zuzanna Lubomirska 9, Natalia Janitzka 6, Julia Pawłowska 5, Aleksandra Caban 4, Paulina Szwej 2, Natalia Śniada, Milena Mielczarek po 0.

***

W wojewódzkiej lidze kadetek Dekorex też wygrywał i to wyraźnie. Podopieczne Marioli Szymańskiej pokonały Basket Aleksandrów 74:39. Punkty dla naszych rzuciły: Michalina Michalak 24, Marta Świderska 13, Alicja Kamieniak, Patrycja Kirsz i Martyna Cybert po 7, Julia Piestrzyńska i Karolina Krawczyk po 4, Patrycja Morawiec 3, Martyna Jacoń i Wiktoria Ozimek po 2 oraz Joanna Wełna 1.