Podobnie jak tydzień temu wynik meczu otworzyła Anna Krajewska, trafiając zza linii 6,75 m. Wydawało się, że mecz potoczy się podobnie jak z Sosnowcem w poprzednią sobotę. Tym bardziej, że przewagę wzrostu mieliśmy wyraźną. Nieoczekiwanie jednak pojedynek przybrał zupełnie inne oblicze. Głównie za sprawą niesamowitej Agnieszki Pietraszek. Trafiała z każdej pozycji. Za trzy rzuciła trzykrotnie w 3 minuty. Ona też zdobyła nagrodę ufundowaną przez szefa Dekoreksu – Zbigniewa Kierzka za zdobycie 14 punktu w meczu (tyle lat liczy firma Dekorex).

Po pierwszej kwarcie było 12:19. Na początku drugiej przewaga przyjezdnych jeszcze się zwiększyła. Na domiar złego najwyższa pabianiczanka Leona Jankowska miała już trzy przewinienia, a po chwili popełniła czwarte i usiadła na ławce. Nie miała dnia Dorota Sobczyk, której sędziowie odgwizdali kilka razy bardzo problematyczne kroki. Z wysokich pozostała zatem tylko Marta Błaszczyk i to ona została królową polowania na punkty i zbiórki. Popularna „Blaszka” najdłużej przebywała na parkiecie, zdobyła najwięcej punktów i miała najwięcej zbiórek. Zanotowała double-double (15 punktów i 12 zbiórek, eval 25). Była też autorką niezwykle efektownego bloku, po którym otrzymała od publiczności iście królewską owację.

Kilka widowiskowych akcji miała też nasza rozgrywająca Krajewska i tradycyjnie waleczna Renata Piestrzyńska. Do przerwy odrobiliśmy straty, ale trzecia kwarta znów dla przyjezdnych. O wyniku miała zadecydować ostatnia kwarta. W niej wyższość pabianiczanek nie podlegała dyskusji. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze okazalsze, gdyby nie niefrasobliwość naszych w ostatnich sekundach. Zamiast zdobytych kolejnych 2 punktów, głupia strata i rzut rozpaczy z daleka Pietraszek znalazł drogę do naszego kosza.

W innych meczach naszej grupy było bardzo ciekawie. W derbach regionu ŁKS SMS przegrał wyraźnie z Basketem Aleksandrów 44:60. Ostrovia pokonała Ślęzę 66:60, a nasz kolejny przeciwnik, Karkonosze Jelenia Góra poległ w Rzeszowie 50:70.

Punkty dla Dekoreksu w meczu z Liderem zdobyły: Marta Błaszczyk 15, Leona Jankowska 14, Anna Krajewska 13, Joanna Bogacka 7, Renata Piestrzyńska 5, Dorota Sobczyk 4, AngelikaKowalska i Joanna Szałecka po 3.