ad

Jest kilka zmian w składzie ekipy Grot TomiQ Pabianice. Doszła środkowa Aleksandra Lorenz (188 cm), która miniony sezon grała w Aleksandrowie. 20-latka w poprzednim sezonie grała w I lidze (średnio prawie 10 pkt w meczu) oraz w mistrzostwach Polski u-22. Kolejnymi nowymi są także: Katarzyna Dżochowska (z Widzewa) i Natalia Rosińska (z AKS-u Łódź). Ta ostatnia to była reprezentantka Polski ekip młodzieżowych, której karierę na dwa lata wstrzymała kontuzja. Dżochowska ma 20 lat, 177 cm, gra jako rzucająca lub niska skrzydłowa.

Dobrze spisująca się u nas Małgorzata Zuchora, przeniosła się do Krakowa. Gosia rzucała dla nas średnio 12,6 pkt na mecz. Nie będzie też Katarzyny Szymańskiej, którą czeka operacja więzadła krzyżowego (w tym sezonie nie zobaczymy jej na parkiecie).

Skład Grota wygląda następująco: Magdalena Grzelak, Aleksandra Dziwińska, Natalia Danych, Kamila Cicha, Martyna Dolewa, Weronika Dolewa, Martyna Boniecka, Patrycja Kirsz, Natalia Rosińska, Aleksandra Lorenz i Katarzyna Dżochowska. Do zespołu dołączyły też juniorki: Oliwia Zajda, Roksana Rózga i Marika Kopycka.

W sezonie 2020/21 znowu zagramy w grupie B1, w której jest sporo nowych drużyn. 25-krotny mistrz Polski – Wisła Kraków, zrezygnowała w gry w ekstraklasie i „wylądowała” w naszej grupie pierwszej ligi. Podobnie jak łódzki Widzew. Oprócz tych ekip, rywalkami pabianiczanek będą: AZS II Gorzów, MUKS Poznań, Contimax Bochnia, Politechnika Kraków, Pompax Tęcza Leszno, Dijo Maximus Kąty Wrocławskie i Lider Swarzędz.

Nasze koszykarki na „dzień dobry” czeka najdalszy wyjazd - do Gorzowa (3 października w pierwszej kolejce). Tydzień później u nas zmierzymy się z Tęczą Leszno. Ostatnim meczem w rundzie zasadniczej będą derby z Widzewem (21 lutego u nas).