Zakończyły się powiatowe rogrywki koszykówki męskiej szkół średnich.
Wszyscy zastanawiali się, czy koszykarze drugiego ogólniaka tak jak w finale rok temu okażą się lepsi od rywali z ZS 3. Wówczas zwyciężyło II LO 80:62.
Początek spotkania to wyraźna dominacja koszykarzy ZS 3. Z minuty na minutę powiększali przewagę nad rywalami, prowadząc nawet 15:2. Zdecydowanie lepsza gra ZS 3w pierwszych minutach i duża przewaga pozwoliła sądzić, że II LO nie uda się zdobyć dziesiątego z rzędu tytułu mistrzowskiego.
Ale II LO na 2 minuty przed końcem kwarty zaczęli grać w koszykówkę i udało im się zmniejszyć dystans. ZS 3 po 10 minutach gry prowadził 17:9.
W drugiej kwarcie drużyna licealistów, dwukrotnie na jedno oczko zbliżała się do rywala. Jednak na przerwę schodziła z trzypunktową stratą 29:32.
W drugiej minucie po wznowieniu gry II LO doprowadza do pierwszego remisu po 34, by za chwilę objąć pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 36:34.
W ciągu trzeciej odsłony prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, a na 10 minut przed końcową syreną nadal – tym razem już tylko dwoma punktami prowadził ZS 3 - 52:50.
Na początku ostatniej kwarty obrońcy tytułu wyszli na prowadzenie 53:52 i nie oddali go już do końca spotkania. Po wygranej 77:70 mistrzowski puchar po raz 10 powędrował do rąk koszykarzy drugiego ogólniaka.
Trenerzy, organizatorzy i sędziowie wybrali najlepszego zawodnika mistrzostw. Został nim Adrian Pelc z II LO. Statuetkę najskuteczniejszego zawodnika odebrał Kasper Krajewski ( 105 punktów), a najlepiej rzucającego za „3” Marcin Wójciak ( 11 trafień) – obaj reprezentowali barwy ZS 3.
W meczu o trzecie miejsce ZS 2 zwyciężył ZS 1 - 51:28.