Podopieczne Marzeny Głaszcz idą na rekord. Nasze 13-latki wygrały wszystkie czternaście (!) spotkań w lidze i wygodnie rozsiadły się na fotelu lidera. W poniedziałkowe popołudnie grały na parkiecie wiceliderek, Basketu 4Ever Ksawerów. Do przerwy pojedynek był wyrównany (wygrywaliśmy 28:26) i wicelider mógł mieć jakieś złudzenia, że będzie pierwszym zespołem w rozgrywkach, który urwie nam punkty.

Nic z tego. Po zmianie stron pabianiczanki pokazały, kto rządzi na parkietach w województwie. Dziewczyny Marzeny Głaszcz wrzuciły piąty bieg i rozpoczęły „odjazd”. Trzecią kwartę wygrały różnicą jedenastu, zaś w finałowej kwarcie powiększyły prowadzenie o kolejne trzynaście punktów.

Efekt? Zwycięstwo różnicą 26 punktów - 74:48. W dotychczasowych meczach nasze koszykarki rzuciły już 1210 punktów!

PTK: Oliwia Okruszek 23, Nikola Okruszek 12, Zuzanna Matias 11, Nadia Zyngerman 11, Amelia Sobolewska 6, Nina Grabarz 5, Hanna Cilulka 4, Nadia Gała 2, Marta Kardas, Michalina Kurs, Kornelia Kapuścińska, Nikola Mesor.

A tak wygląda dorobek punktowy naszych dominatorek po 14 meczach: 352 punkty – Oliwia Okruszek, 221 – Nina Grabarz, 181 – Nikola Okruszek, 142 – Amelia Sobolewska, 81 – Nadia Zyngerman, 44 – Hanna Cilulka, 42 – Kornelia Kapuścińska, 32 – Marta Kardas, 30 – Zuzanna Matias, Martyna Olkusz, 24 – Nikola Mesor, 8 – Maja Zaborowska, 6 – Klaudia Wlazło, 5 – Maja Trzanek, 4 – Nadia Gała, Jagoda Bonczał, Michalina Kurs.