Nasze rozpoczęły niczym walec, który rozjeżdża wszystko na swojej drodze. Efekt? Już po pięciu minutach było 16:4 dla gospodyń. Później pabianiczanki trochę odpuściły i rywalki zmniejszyły przewagę do 10 punktów. Drugą odsłonę zaczęliśmy od wygranej 8:0, a potem nasze zawodniczki regularnie dziurawiły kosz gdańszczanek. Gdy zawodniczki schodziły na przerwę, na tablicy widniała 20-punktowa przewaga Grota (43:23).

W trzeciej kwarcie nasze dokonały demolki na rywalkach, trafiając sześciokrotnie za trzy (trzy razy Katarzyna Szymańska – w całym meczu trafiła pięć razy!, po razie Aleksandra Wajler, Anna Kolasa i Sylwia Bujniak). 32 punkty przewagi przed ostatnią kwartą pozwolił trenerce na eksperymenty, dzięki czemu sześć punktów rzuciła młodziutka Dominika Szczygieł.

Grot Alles Pabianice – AZS Politechnika Gdańska 87:49 (24:14, 19:9, 25:13, 19:13)

Grot: Szymańska 18, Kolasa 16, Szałecka 12, Paranowska 10, Bujniak 7, Wajler 7, Grzelak 7, Szczygieł 6, Twardowska 2, Piestrzyńska 2, Okonek.