Od początku prowadziliśmy. Najpierw 4:0, potem 11:5 (pięć punktów z rzędu Natalii Łopińskiej) i 15:11 (rzut Aleksandry Janiak). Dwie ostatnie minuty pierwszej kwarty należały do przyjezdnych, które na 13 sekund przed syreną końcową rzuciły celnie za trzy i było 15:17.

Mecz koszykarek: PTK Grot F&F Automatyka Pabianice – AZS UMCS II Lublin Życie Pabianic

Na szczęście pierwsza odsłona była jedyną, w której lublinianki stawiały nam opór. Trio Grzelak – Łopińska – Janiak szybko dało nam pięć punktów przewagi (22:17), którą powiększyliśmy po „trójkach” Grzelak i Łopińskiej. W połowie drugiej kwarty było już 35:22 (celne osobiste Natalii Danych). Na przerwę schodziliśmy z 14 punktami zapasu – 40:26.

Po zmianie stron pierwszy punkt rzuciły przyjezdne, na co nasze odpowiedziały serią siedmiu punktów. Jak szalona rzucała Grzelak, która chyba chciała sobie odbić niepowodzenia w kilku ostatnich spotkaniach. Za trzy trafiała Danych, celnie dokazywała także Janiak. Przed ostatnią odsłoną mieliśmy 30 punktów przewagi (62:32).

Finałowa kwarta to koncert pabianiczanek. Zniechęcone lublinianki rzuciły ledwie trzy punkty (jeden kosz z akcji, jeden celny osobisty). Tymczasem u nas dwiema „trójkami” rozpoczęła Pola Kaźmierczak (65:32), skutecznie do kosza rzucały też Patrycja Kirsz, Grzelak i Łopińska. Na 78:35 swoje pierwsze punkty w lidze zdobyła młodziutka Aleksandra Kowalska. Na koniec piąty triumf w sezonie celnym rzutem za trzy przypieczętowała Łopińska.

Grot: Grzelak 21, Danych 16, Łopińska 16, Janiak 10, Lorenz 6, Kaźmierczak 6, Kirsz 4, Kowalska 2, Dzikowska.