Reprezentacja województwa łódzkiego w kategorii U-15 rozegrała półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sokołowie Podlaskim. Do kadry województwa łódzkiego powołanych zostało 5 zawodniczek Dekoreksu Pabianice: Michalina Michalak, Martyna Boniecka, Patrycja Kirsz, Martyna Jacoń oraz Daria Kowalczyk.

W półfinałach OOM łódzka reprezentacja rozegrała trzy spotkania.

Turniej rozpoczął się meczem z reprezentacją Podkarpacia. Widoczna była różnica klas obu zespołów, a spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem łodzianek 101:44.

Drugi mecz łodzianki rozegrały z reprezentacją województwa zachodniopomorskiego. Ten mecz również rozegrany był pod dyktando łódzkiej drużyn i zakończył się wysokim zwycięstwem 99:40.

Trzeci mecz decydował o pierwszym miejscu w półfinałach. Przeciwnikiem była reprezentacja gospodarzy - województwa mazowieckiego. O ostatecznym wyniku zdecydowała pierwsza kwarta, którą łodzianki dosyć wysoko przegrały. Pomimo równorzędnej walki w kolejnych kwartach, mecz zakończył się porażką 61:96.

Pabianiczanki w reprezentacji województwa łódzkiego zaprezentowały się bardzo dobrze, każda z nich miała swój wkład w końcowy sukces drużyny, zdobywając ważne punkty: Michalina Michalak 26 punktów, Martyna Boniecka 17 punktów, Patrycja Kirsz 14 punktów, Martyna Jacoń 22 punkty, Daria Kowalczyk 10 punktów.   Młode koszykarki z naszego miasta dobrą grą przyczyniły się do zdobycia drugiego miejsca w półfinałach i awansu do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które w czerwcu odbędą się we Wrocławiu.