W ostatnim meczu ubiegłego roku w Bydgoszczy nasza środkowa rzuciła 30 punktów. Na parkiecie w Lublinie znów była nie do zatrzymania, a mecz zakończyła z niesamowitym dorobkiem 36 „oczek”! Nasza kapitan miała kapitalną skuteczność za dwa – rzucała na poziomie 80 procent (12 celnych na 15 rzutów). Do kosza wpadło także 75 procent wykonywanych przez nią rzutów osobistych. Ponadto pani Magda dołożyła jeden celny rzut za trzy. Mecz zakończyła z double-double, ponieważ łącznie zanotowała jedenaście zbiórek.

Naszej kapitan dzielnie sekundowała Natalia Danych. Najlepsza snajperka ubiegłego sezonu rzuciła 22 punkty, czterokrotnie trafiając za trzy. To także świetny wynik, lecz nieco blednie przy wyczynach pani kapitan.

Ponownie mieliśmy kłopoty kadrowe – wątła kadra jeszcze się uszczupliła, bowiem choroba zatrzymała w domu Natalię Łopińską. Po 40 minut na parkiecie w Lublinie spędziły Grzelak, Patrycja Kirsz (świetnie walczyła pod tablicami) oraz Aleksandra Janiak. Tylko na 19 sekund parkiet opuściła Danych, a ponad 38 minut na parkiecie spędziła Aleksandra Rok. Zastąpiła ją młodziutka Martyna Stępińska i znów zakończyła spotkanie z punktami na koncie. Brawo!

Mecz był spotkaniem bez historii – po czterech minutach nasz zespół prowadził już 11:0, z czego siedem punktów było zasługą Grzelak. Po pierwszej kwarcie mieliśmy 12 punktów przewagi (22:10), lecz w drugiej kwarcie lublinianki dotrzymywały nam kroku i po pierwszej połowie było 39:27 dla Grota.

W trzeciej kwarcie zza linii 6,75 metra zaczęła trafiać Danych (trzy rzuty celne), a jej wyczyn raz skopiowała Janiak. Przed ostatnią odsłoną mieliśmy 24 punkty przewagi (61:37). I choć gospodynie na początku czwartej kwarty odrobiły aż 10 punktów (61:47), to ich zapędy szybko ugasiły Danych (czwarta „trójka”) i Grzelak, a wynik celnym rzutem ustaliła Stępińska.

Na tle niedawnych koleżanek w zespole z Lublina chciała wykazać się młodziutka środkowa Martyna Goszczyńska. Poszło jej nieźle – rzuciła siedem punktów (raz trafiła za trzy), zanotowała aż dziewięć zbiórek i trzykrotnie zablokowała zawodniczki lidera. Ciekawi jesteśmy, jak Martyna rozwinie się w klubie z Lublina.

W niedzielę o godz. 16.00 w hali powiatowej nasze koszykarki zagrają z Agapitem Olsztyn. W imieniu dziewczyn serdecznie zapraszamy na ten mecz!

Grot F&F Automatyka: Grzelak 36, Danych 22, Janiak 8, Rok 5, Kirsz 4, Stępińska 2, Uławska.