Mecz miał dwie bohaterki – naszą Natalię Danych, która rzuciła połowę (28) wszystkich punktów zdobytych przez Grota oraz 21-letnią Aleksandrę Iwaniuk, zdobywczynię 26 punktów dla gości. Snajperka z Podlasia mogła liczyć na celniejsze oko koleżanek, dlatego przyjezdne wywalczyły w Pabianicach komplet punktów.

Nasze od początku musiały gonić – było 0:5 i 2:6. Dzięki akcjom Danych, Poli Kaźmierczak oraz Magdaleny Grzelak udało się wyjść na prowadzenie 10:8. Ale przyjezdne znów zaczęły trafiać i zrobiło się 10:17. Ostatnie 81 sekund pierwszej kwarty przyniosło siedem punktów Grota („trójka” Natalii Łopińskiej plus punkty Danych i Grzelak), co pozwoliło nam doprowadzić do remisu 17:17. Na przerwę schodziliśmy prowadząc ośmioma punktami (40:32), co było zasługą m.in. dwóch celnych rzutów za trzy w wykonaniu Danych oraz jednego Patrycji Kirsz.

W połowie trzeciej kwarty już przegrywaliśmy 42:45, ale do remisu szybko doprowadziła „trójką” Danych. W tej części gry punkty z osobistych dołożyła znów Danych oraz za dwa trafiła Łopińska. Przy tak niskiej skuteczności nadal pozostawaliśmy w grze (47:48).

Początek finałowej odsłony zwiastował duże emocje – za trzy trafiły Kaźmierczak i Danych. Mieliśmy pięć punktów przewagi (53:48). Przez kolejnych dziewięć minut wykorzystaliśmy tylko trzy osobiste. To było za mało by wygrać. Tym bardziej, że Iwaniuk miała wsparcie w koleżankach celnie rzucających za trzy i z linii osobistych.

Grot: Danych 28, Grzelak 9, Kaźmierczak 7, Łopińska 7, Kirsz 5, Janiak, Lorenz.