To drugi pojedynek naszych drużyn w tym sezonie. Na inaugurację rozgrywek III ligi starsi koszykarze wygrali 138:26.

Po rzucie Aleksandra Moszyńskiego Integra prowadziła 2:0, lecz pierwszy zespół PKK’99 szybko opanował sytuację i sprowadził młodych na ziemię. Młodzieży drżały ręce – sporo rzutów, także osobistych trafiało w obręcz kosza. Z kolei seniorzy punktowali mniej doświadczonych kolegów, w 5. minucie było już 14:4. Spokojem pod koszem imponował Marcel Karpiak, szybkie kontry po przechwytach kończył Michał Kowalewski. Doświadczeniem emanował Przemysław Grabowski, którego rzut zapewnił seniorom 20 punktów przewagi (26:6).

Starsi koszykarze mieli też przewagę fizyczną – Jan Sobolewski do spółki z Karpiakiem przestawiali sobie przeciwników, jak im się żywnie podobało. Po pierwszej kwarcie było 35:8 dla starszyzny.

Na początku drugiej kwarty młodzież dostała lekcję koszykówki twardej i agresywnej. Gra pressingiem szybko dała starszyźnie 31 punktów przewagi (39:8 po rzucie P. Grabowskiego). Zapewne z niejednym siniakiem do domu wrócił Mateusz Okruszek, którego wyżsi i silniejsi przeciwnicy brali w kleszcze pod koszem. Na boisko wszedł Wiktor Wilk i to on po akcji 2+1 zapewnił starszyźnie prowadzenie różnicą 40 punktów (50:10). Młodzież trafiła za trzy – rzucił Moczkowski.

Na trybunach było trochę śmiechu, gdy Wilk spudłował w sytuacji sam na sam z koszem. Takiego błędu nie popełnił Bartosz Mazur, który po dwóch dynamicznych akcjach zdobył punkty, a wynik do przerwy brzmiał 64:17.

Drugą połowę celnym rzutem za trzy rozpoczął Moszyński. Podopieczni Arkadiusza Gralewskiego kontrolowali grę i powiększali przewagę – ponad 50 punktów było po rzucie Kowalewskiego (74:23). Najefektowniejszym wsadem do kosza popisał się Maciej Strzelczyk (78:25). Młodzież się nie poddawała, Moczkowski rzucił kolejną „trójkę”. W odpowiedzi tym samym popisali się Mateusz Grabowski i P. Grabowski, który po trzeciej kwarcie ustalił wynik na 91:33.

Już w pierwszej akcji finałowej odsłony P. Grabowski dał starszyźnie 60 punktów zapasu (93:33), zaś dwie minuty później Szymon Barys zdobył setny punkt dla starszyzny (100:33). 70 punktów przewagi seniorzy uzyskali po akcji 2+1 Filipa Rafałka (111:41), zaś ostatnie punkty w meczu rzucił Karpiak.

Profi Sunbud PKK’99: Karpiak 24, Sobolewski 15, Mazur 13, Kowalewski 12, P. Grabowski 11, Wilk 9, Rafałek 8, Strzelczyk 8, M. Grabowski 7, Jędrzejewski 7, Barys 3.

Integra PKK’99: Moczkowski 13, Moszyński 7, Kurbiel 6, Wierzchowski 5, Wlazło 4, Okruszek 3, Warmiński 2, Wardziak 2, Skoneczka 1, Kidawa.