W pierwszej rundzie pabianiczanie przegrali w Mogilnie jednym koszem. Rewanż miał być rozegrany na początku stycznia, lecz ekipie z Kujaw zabrakło sił i środków na przyjazd do Pabainic. Udało się teraz. I nasi wzięli srogi rewanż za porażkę w hali rywala.

Mecz zaczęliśmy od prowadzenia… 12:0. W pierwszej kwarcie w naszej ekipie rzutami za trzy popisali się Marcel Karpiak i Maciej Strzelczyk, ale przyjezdni odpowiedzieli tym samym. Pogoń wreszcie wstrzeliła się w nasz kosz i po pierwszej odsłonie było 23:20 dla PKK’99.

W drugiej kwarcie dwoma celnymi rzutami popisał się Przemysław Grabowski, ale ciężko w naszym zespole było o zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar zdobywania punktów. Później za trzy rzucił m.in. Aleksander Fabiszewski, kolejne punkty dołożył Strzelczyk, a wynik do przerwy (50:36) ustalił nasz kapitan, Patryk Zawadzki.

Po zmianie stron aż czterokrotnie zaskoczyliśmy przeciwników rzutami za trzy – po razie Strzelczyk i Dominik Jędrzejewski, dwukrotnie Grabowski. Po trzeciej odsłonie wygrywaliśmy różnicą 27 punktów (74:47).

W ostatniej kwarcie rozpoczęła się walka pabianiczan o przekroczenie bariery stu punktów. Dwa razy za trzy trafił Jędrzejewski, punkty dokładał też Karpiak i Zawadzki. W przedostatniej minucie za trzy trafił Strzelczyk i dał nam 40 punktów przewagi (96:56). Potem do kosza rywala trafił Karpiak, a setny punkt był dziełem Strzelczyka.

PKK’99: Strzelczyk 16, P. Grabowski 16, Karpiak 15, Wilk 13, Jędrzejewski 11, Kowalewski 8, Zawadzki 6, Szymański 6, Fabiszewski 6, Sauter 2, Sobolewski 1, M. Grabowski.