Po środowym triumfie w stolicy, nasze koszykarki odniosły kolejne ligowe zwycięstwo. W tym sezonie zespół z Wołomina nie wygrał meczu na wyjeździe i w Pabianicach tę niechlubną passę podtrzymał.

To był mecz bez historii, choć na początku przegrywaliśmy 0:4. Do remisu dzięki punktom z akcji i rzutom osobistym doprowadziła Natalia Rosińska, a po chwili „trójkę” rzuciła Aleksandra Janiak. Za trzy w pierwszej kwarcie rzuciły także Natalia Danych i Natalia Łopińska. Janiak po pierwszych 10 minutach ustaliła wynik na 21:14.

W drugiej kwarcie pozwoliliśmy przyjezdnym na zdobycie tylko dziewięciu punktów. W naszej ekipie świetnie spisywała się Janiak, która skutecznie rzucała za trzy i za dwa. Wtórowała jej Danych, a swoje punkty rzuciły także Patrycja Kirsz oraz Magdalena Grzelak. Na przerwę schodziliśmy z 19 punktami przewagi (42:23).

W trzeciej kwarcie Danych aż trzykrotnie trafiła za trzy. Jej wyczyn raz skopiowała Aleksandra Rok. Trener Rozwadowski rotował składem, wpuszczając na boisko nastolatki: Martynę Stępińską i Wiktorię Uławską. Mógł sobie na to pozwolić, bowiem mieliśmy nawet 26 punktów przewagi (61:35). Pierwsza z juniorek odwdzięczyła się punktami – pod koniec meczu trafiła za trzy i popisała się skutecznym rzutem z akcji. Ostatnie punkty dla Grota, podobnie jak w Warszawie zdobyła Janiak.

Dzięki dwóm zwycięstwom w tym tygodniu pabianicka drużyna wróciła na ligowe podium – Grot zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Grot: Danych 21, Janiak 16, Łopińska 10, Rosińska 10, Grzelak 7, Kirsz 7, Stępińska 5, Rok 3, W. Uławska.