Gwiazdą pierwszej wielkości w tym meczu była Ewelina Gala, która skończyła mecz z imponującym dorobkiem 30 punktów. Dzielnie sekundowały jej Magdalena Grzelak (19 pkt) i Natalia Danych (16 pkt).

Pierwsze punkty dla nas rzucały Grzelak i Danych, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Po „trójce” Aleksandry Dziwińskiej było 14:14. Przez ostatnie 180 sekund pierwszej kwarty gospodynie nie mogły trafić do kosza, a dla nas punkty z linii osobistych zdobyły Grzelak (jeden) oraz Danych (dwa).

Już po wznowieniu drugiej kwarty wygrywaliśmy 21:14. W połowie tej odsłony gospodynie już nas dogoniły (27:27 po rzucie Gali), po czym dwie „trójki” rzuciła nam Joanna Kobylińska, a jej pozostałe koleżanki były niemal bezbłędne z linii rzutów wolnych i z akcji. Nas trochę ratowały „trójki” Patrycji Kirsz oraz Danych, ale po pierwszej kwarcie AZS prowadził 48:39.

Po zmianie stron rozpoczęliśmy odrabianie strat. Osiem punktów (w tym dwa razy za trzy) zdobyła Gala, a do jej skuteczności dostosowały się Danych oraz Grzelak i szybko wyszliśmy na prowadzenie – 52:54 w 25. minucie. Na kolejny rzut za trzy Kobylińskiej odpowiedzieliśmy celnymi rzutami Gali oraz Natalii Łopińskiej. Po trzeciej kwarcie na tablicy wyników widniał remis 64:64.

W czwartej kwarcie gospodynie odskoczyły nam na cztery punkty (68:64), a do połowy tej odsłony wynik był ciągle na styku. W ostatnich pięciu minutach sprawy w swoje ręce wzięła Gala, m.in. dwukrotnie trafiając za trzy, wcześniej zza linii 6,75 rzuciła Danych. Wygraną pabianiczanek celnym rzutem przypieczętowała Łopińska.

Grot Tomiq: Gala 30, Grzelak 19, Danych 16, Łopińska 8, Dziwińska 5, Kirsz 3, Cicha 2.