Nasze dziewczyny zaczęły imponująco. Po niespełna czterech minutach wygrywały 8:0. Gdy gospodynie wyrównały na 8:8, Natalia Danych szybko rzuciła im „trójkę”, poprawiając rzutem za dwa punkty. W końcówce dwie dobre akcje przeprowadziła Michalina Michalak, a dwa punkty dorzuciła Patrycja Kirsz. Efekt? 19:12 dla nas.

W drugiej kwarcie nie pozwoliliśmy się zbliżyć rywalkom na bliżej niż cztery punkty. Niemal na każdy celny rzut Tęczy odpowiadaliśmy punktami. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 39:32.

Po zmianie stron nasze dziewczyny nadal dzielnie się trzymały. Punktowała kapitan Magdalena Grzelak, mająca wsparcie w Michalak i Kamili Cichej. W 25. minucie prowadziliśmy 49:42. Gdy rywalki doszły nas na cztery punkty, Michalak szybko rzuciła im „trójkę” (28. minuta). Niestety, był to ostatni celny rzut w tej odsłonie i przed czwartą kwartą Tęcza prowadziła 56:55.

W czwartej kwarcie nadal toczyliśmy wyrównany bój. Joanna Szałecka dwa razy trafiła zza linii 6,75 i w 35. minucie było 66:65 dla gospodyń. Niestety, w końcówce lesznianki trzy razy rzuciły za trzy i „odjechały” nam na 12 punktów. W tej sytuacji kolejna „trójka” Szałeckiej tylko zmniejszyła naszą porażkę.

Tęcza Leszno – Grot TomiQ Pabianice 79:70 (12:19, 20:20, 24:16, 23:15)

Grot TomiQ: Grzelak 15, Michalak 15, Danych 13, Cicha 12, Szałecka 11, Kirsz 4, Boniecka.