Od początku miały nieznaczną przewagę. Tylko raz w drugiej kwarcie prowadziły przyjezdne. Nasze trafiły 7 „trójek”, a z tym elementem gry mieliśmy ostatnio największe problemy. Na zbiórkach dominowały zawodniczki z Łomianek, ale nie potrafiły tego wykorzystać. Kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów (2 faule techniczne i niesportowy) wprowadziło zbyt dużo nerwowości w grze. Trzy „trójki” w ważnych momentach trafiła Anna Kudelska, a z kontr punkty zdobywała Kinga Dzierbicka. Na 3 minuty przed końcem było już 12 punktów przewagi pabianiczanek. „Trójki” zawodniczek z SMS-u zniwelowały tę przewagę. Ostatecznie jednak górę wzięło doświadczenie naszych koszykarek. Powoli formę sprzed roku odzyskuje Magdalena Grzelak, która pokazała parę skutecznych akcji. 
 
Teraz przed Grotem Mobilis ciężki mecz w Płocku (sobota 17.00). Tamtejszy Mon-Pol spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań, ale dysponuje potencjalnie silniejszym składem niż my. Obie drużyny potrzebują zwycięstw jak ryba wody. Zapowiada się ciekawy pojedynek.
 
Punkty dla pabianiczanek w spotkaniu z SMS-em zdobyły: Anna Kudelska 16, Kinga Dzierbicka 14, Magdalena Grzelak 11, Natalia Piestrzyńska i Joanna Twardowska po 5, Anna Kolasa i Magdalena Ratajczak po 4, Aleksandra Teklińska 3, Ewelina Okonek 0.