Naszym zawodniczkom od początku meczu wyraźnie nie szło. W pierwszych 2 minutach Dorota Sobczyk powinna zdobyć 6 punktów, a zdobyła 1. Po 3 minutach było 8:1 dla gospodyń. Tuż przed końcem pierwszej kwarty był remis po 14, ale trzypunktową akcją popisała się Patrycja Kaczor i gospodynie wygrały pierwszą odsłonę. Aż do 36. minuty pojedynku żadna z drużyn nie uzyskała przewagi większej niż 3 punkty. Na dwie minuty przed końcem spotkania było 58:50 dla pabianiczanek. W ostatniej kwarcie punktowała tylko Angelika Kowalska i to po jej „trójce” mieliśmy 8 punktów przewagi. Trzy akcje Katarzyny Kosełki spowodowały dramatyczną końcówkę. Na pół minuty przed końcem było 58:56. Sosnowiczanki miały piłkę i po niecelnym rzucie Pauliny Dąbkowskiej aż 6 zawodniczek walczyło o piłkę w parterze. Gdy do końca zostało 2 sekundy, Dąbkowska próbowała rzutu za trzy. Na szczęście dla nas, pomyliła się wyraźnie.

Statystyki meczowe pokazują, że lepiej nam szło zdobywanie punktów z dystansu niż spod kosza. Aż 7 trójek celnych przy skuteczności 50% i tylko 30% skuteczności za dwa. Przy niektórych akcjach podkoszowych tylko w sobie wiadomy sposób nie trafiały z dobrych pozycji wszystkie nasze wysokie koszykarki.

W Dekoreksie zadebiutowała Aleksandra Dziwińska (wypożyczona z Widzewa). Tę młodą rozgrywającą trudno oceniać. Umiejętności ma, ale jeden trening to zbyt mało, by zgrać się z nowymi koleżankami.

Już w sobotę o 17.00 nasi kibice będą mogli obejrzeć kolejne derby. Tym razem do Pabianic przyjeżdża UKS Basket Aleksandrów. Ten zespół wyraźnie podwyższył swoje loty. 4 kolejne zwycięstwa (ostatnie z Karkonoszami Jelenia Góra 91:66) mają swoją wymowę. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe widowisko. W ligowej tabeli jesteśmy na 3. miejscu, mając punkt straty do lidera wrocławskiej Ślęzy i drugiego Poznań City Center. Aleksandrów jest piąty i ma 2 punkty mniej od nas. W pierwszej rundzie wygraliśmy w Aleksandrowie 73:55, choć przez większość czasu gry mecz był bardzo wyrównany. Naszym dopiero w końcówce udało się wyraźnie odskoczyć.

Punkty dla Dekoreksu w Sosnowcu zdobyły: Kowalska 19, Sobczyk 14, Jankowska 11, Bogacka 5, Dziwińska i Krajewska po 3, Błaszczyk 2 i Piestrzyńska 1.