Zaczęło się od dwóch celnych osobistych w wykonaniu Magdaleny Grzelak. W drużynie gości punktowały najskuteczniejsze: Lucyna Kotonowicz, Agata Chaliburda i Sylwia Janas, które dały przyjezdnym prowadzenie 4:9. Dzięki kolejnym punktom Grzelak w połowie kwarty prowadziliśmy 11:9, a po rzucie za „trzy” Katarzyny Szymańskiej w 8. minucie było już 22:9 dla Grota. Po pierwszej kwarcie pabianiczanki miały przewagę 10 punktów.

W 14. minucie po rzucie Twardowskiej przewaga gospodyń wynosiła już 15 punktów (34:19). Jednak końcówkę tej kwarty wygrały płocczanki 15:4 i na przerwę Grot schodził prowadząc różnicą czterech punktów (38:34).

Drugą połowę zaczęliśmy od punktów Twardowskiej i Grzelak, a potem dwie „trójki” dołożyła Aleksandra Wajler i znów odskoczyliśmy rywalkom na 12 punktów (48:36). Przyjezdne za sprawą celnych rzutów Chaliburdy i Janas zmniejszyły przewagę do pięciu „oczek” i wtedy znów za trzy rzuciła Wajler, a potem jej wyczyn powtórzyła Joanna Szałecka, dając 11 punktów przewagi (58:47). Jednak w końcówce płocczanki znów rzuciły siedem punktów z rzędu i zmniejszyły straty do czterech punktów.

Ostatnią odsłonę od celnego rzutu rozpoczęła Chaliburda, której pięknie „trójką” odpowiedziała Anna Kolasa. Po rzucie Grzelak było znów siedem punktów przewagi (63:56), lecz potem przez pięć minut z rzędu podopieczne Sylwii Wlaźlak nie umiały znaleźć drogi do kosza, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne, wychodząc na prowadzenie na trzy minuty przed końcem (63:66). Rozpoczęła się wojna nerwów. Dzięki „trójce” Szymańskiej wyrównaliśmy na 68:68, co oznaczało dogrywkę. W niej najpierw za trzy trafiła Szymańska, potem jej wyczyn skopiowała Szałecka. Do kosza rzuciła jeszcze Grzelak, a gościom nie pomogła „trójka” Patrycji Rucińskiej i wygrana została w Pabianicach.

Grot Alles Pabianice – Mon-Pol Płock 76:73 (25:15, 13:19, 20:20, 10:14, 8:5)

Grot Alles: Grzelak 26, Wajler 11, Twardowska 10, Szymańska 9, Kolasa 9, Szałecka 8, Paranowska 3, Okonek, Piestrzyńska, Polit, Szczygieł.

Mon-Pol: Kotonowicz 20, Chaliburda 20, Janas 17, Rucińska 10, Pytlarczyk 5, Kutycka 1, Iwan, Gruchot, Gawska, Deko.