Na dwa celne rzuty wolne Joanny Bogackiej gdańszczanki niemal natychmiast odpowiedziały akcją 2+1 Agnieszki Ostrowskiej. Było 2:3. Do połowy pierwszej kwarty to przyjezdne minimalnie prowadziły. Wtedy 4 punkty z rzędu rzuciła Bogacka, po dwa dołożyły Anna Krajewska oraz Anna Krakowska i pabianiczanki wyszły na prowadzenie 12:5. Pierwszą kwartę efektownym rzutem za trzy zakończyła Krakowska. Potem akcją 2+1 odpowiedziała Martyna Pyka, ale to pozwoliło gościom jedynie zniwelować straty do wyniku 17:11.

W drugiej odsłonie przyjezdne rzucały nieco celniej od naszych, toteż w 15. minucie po rzutach osobistych Karoliny Wilk zrobiło się 21:19 dla Grota. Wtedy dwa celne rzuty (w tym jeden za trzy) zaliczyła Krajewska i pabianiczanki znów odskoczyły rywalkom na 7 punktów. Na niespełna dwie minuty przed przerwą Joanna Szałecka po szybkim ataku zapewniła naszym sześciopunktowe prowadzenie (30:24), ale gdańszczanki za sprawą celnej „trójki” Aleksandry Wajler schodziły na przerwę przegrywając jedynie trzema punktami.

Po zmianie stron wyczyn Wajler powtórzyła Krakowska, która chwilę później poprawiła rzutem za dwa punkty. Niestety, pabianiczanki zanotowały trzy kolejne straty, a Politechnika skutecznie goniła wynik. Za trzy trafiła Wilk, a w połowie trzeciej kwarty po rzucie Angeliki Kuras przyjezdne prowadziły po raz pierwszy od niemal 20 minut. W 27. minucie po celnych osobistych Wilk gdańszczanki miały pięć punktów przewagi (36:41). Straty zmniejszyła celnym rzutem Joanna Rozwandowicz.

Ostatnia odsłona zadecydowała o końcowym sukcesie podopiecznych Sylwii Wlaźlak. Na początku z wolnych nie pomyliły się Katarzyna Szymańska i Bogacka, która potem dołożyła rzut za trzy. Jednak wyczyn Asi skopiowała Ostrowska i w 35. minucie zrobiło się 45:44 dla gospodyń. Do gry wkroczyły jednak doświadczone Renata Piestrzyńska oraz Leona Jankowska i to dzięki ich mądrości, a także sile spokoju znów udało się uzyskać 9 punktów przewagi (53:44). Wygraną celnym rzutem za trzy przypieczętowała Szymańska i dwa punkty zostały nad Dobrzynką.

Grot-Dekorex Pabianice – Politechnika Gdańska 56:48 (17:11, 13:16, 8:14, 18:7)

Grot: Bogacka 14, Krakowska 10, Krajewska 7, Szymańska 7, Jankowska 4, Szałecka 4, R. Piestrzyńska 4, Rozwandowicz 4, Kowalska 2, N. Piestrzyńska, Włodarek.

Politechnika: Ostrowska 9, Wilk 9, Pyka 8, Wajler 7, Duszkiewicz 6, Kuras 4, Firko 3, Przybytek 2, Śmietańska, Jaroszewska, Łabuńska.