Turniej odbył się wczoraj w hali przy ul. Dąbrówki 1 w Łodzi. Oprócz PTC brały w nim udział: Widzew Łódź (2 zespoły), UKS Trójka Tomaszów Mazowiecki, Warta Sieradz (2 zespoły), Start Łódź (2 zespoły), a także Ceramika Opoczno i UKS Olechów.

 
Zespoły podzielono na dwie pięciozespołowe grupy. „Fioletowi” za rywali mieli Start I Łódź (wygrana 1:0, bramka: Patryk Grałka), UKS Trójkę Tomaszów (remis 1:1, bramka: Michał Kopka), Wartę II Sieradz (wygrana 3:0, bramki: Patryk Grałka, Arek Szewczyk, Michał Madejski) oraz Widzew I Łódź (wygrana 2:1, bramki: Michał Kopka i Arek Szewczyk). Cztery wygrane i jeden remis w pięciu meczach pozwolił im na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Oprócz PTC awans z grupy z 7 punktami wywalczyli piłkarze Widzewa I Łódź. W drugiej grupie bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Widzewa II Łódź (komplet zwycięstw i bilans bramkowy 15:1), a awans z 9 punktami wywalczyli także piłkarze Warty I Sieradz.
 
To właśnie z pierwszą drużyną Warty przyszło mierzyć się młodym futbolistom PTC w półfinale. Po niezwykle zaciekłym spotkaniu pabianiczanie przegrali nieznacznie 1:2 (bramka: Patryk Grałka). W drugim meczu półfinałowym Widzew I uległ Widzewowi II 1:3. W meczu o 3. miejsce piłkarze z ul. Sempołowskiej zmierzyli się więc ze znajomymi z grupy – Widzewem II Łódź, których pokonali po dogrywce 3:1 (bramki: Patryk Grałka 2, Michał Otomański), w regulaminowym czasie był remis 1:1. W finale najlepsi okazali się pogromcy pabianiczan w półfinale – piłkarze Warty I Sieradz, którzy pokonali 3:2 Widzew II Łódź, biorąc odwet za porażkę 1:0 w meczu grupowym.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.   Warta I Sieradz
2.   Widzew II Łódź
3.   PTC Pabianice
4.   Widzew II Łódź
5.   Ceramika Opoczno
6.   Start I Łódź
7.   UKS Trójka Tomaszów Mazowiecki
8.   UKS Olechów
9.   Warta II Sieradz
10.  Start II Łódź

Warto zauważyć, że piłkarze PTC do spółki z zespołami Startu I Łódź i Widzewa II Łódź stracili w tym turnieju najmniej bramek – 5 (w sześciu meczach)!

W zawodach w barwach PTC wystąpili: Marcin Kopa, Krystian Gajzler, Patryk Grałka, Paweł Hetmanek, Michał Kopka, Michał Madejski, Dawid Malinowski, Michał Otomański, Patryk Przybylski, Arek Szewczyk i Rafał Zieliński.
 
Nie był to pierwszy turniej, w jakim tej zimy brali udział młodzi piłkarze PTC. Tydzień temu zajęli co prawda zaledwie 8. (przedostatnie) miejsce w XII Turnieju Halowym im. Witolda Wawrzyniaka, w którym ponieśli 4 porażki i odnieśli tylko dwa zwycięstwa. Za to tydzień wcześniej (31 stycznia) zajęli wysokie 5. miejsce (pomimo, iż nie przegrali żadnego meczu) w V Ogólnopolskim Halowym Turnieju o Puchar UKS Mazovia w Tomaszowie Mazowieckim. Miejsce to mogło być nawet wyższe, ale organizatorzy nieprawidłowo zinterpretowali przepisy PZPN-u, które rzekomo obowiązywały na turnieju, dotyczące kolejności w grupie w przypadku równej liczby punktów, przez co w półfinale kosztem PTC zagrała UKS Trójka Tomaszów. Ponadto w tamtym turnieju najlepszym strzelcem z 5 bramkami na koncie został Patryk Grałka, a PTC zostało najbardziej bramkostrzelną drużyną.