W ostatnim sparingu przed ligą „fioletowi” wyzwolili moc w ataku. Golkiper z Łodzi naprawdę miał co robić, w ciągu 90 minut w jego kierunku poleciało 40 strzałów. Trzy z nich znalazły drogę do siatki. Autorami goli byli Marcin Bączał, Marcin Klimek (pozyskany z Jutrzenki Bychlew) oraz jeden z dwóch testowanych zawodników.

Jedyną bramkę pabianiczanie stracili po błędzie w defensywie. Powoli krystalizuje się kadra PTC. Z Jutrzenki, oprócz wspomnianego Klimka, przyszedł Mateusz Okrojek. Do drużyny dołączyło też liczne grono juniorów. Brakowało m.in. urlopowicza Dawida Prochunia oraz kontuzjowanego Adriana Kopki.

Kogo w porównaniu z rundą wiosenną nie zobaczymy w ekipie z Sempołowskiej? Do Włókniarza Zelów przeszedł Patryk Stachowski, do Neru Poddębice (via Orzeł Piątkowisko) przeszedł Dominik Drąg, z Termami Uniejów ćwiczy Dawid Kwiatkowski, w Starcie Łódź wylądował Filip Stuchała, zaś z treningów zrezygnował Kamil Jankiewicz.

W środę PTC gra w Gałkówku mecz Pucharu Polski z miejscowym LKS, zaś w sobotę o godz. 17.00 gra u siebie pierwszy mecz w A Klasie z Korabem Łask.

PTC: Mazurek – Okrojek, Sikorski, Leszczyński, Kaczmarek – Konieczny, Bączał, Bieliński, Klimek – Rosiak, Szumilas. Na zmiany: Zieliński, Gorzela, Stępniak, Dobrosz, Kamiński, testowany x2.