- W czerwcu derby na stadionie PTC oglądało około 800 osób. Chcemy iść za ciosem i sprawić, by w tym roku pojedynek między nami a Włókniarzem oglądało jeszcze więcej pabianiczan – mówi Dariusz Kopa, kierownik sekcji piłkarskiej PTC.

W sobotę 30 kwietnia o godz. 15.00 na boisko wybiegną drużyny samorządowców z miasta i powiatu.

- Mamy nadzieję, że wytrzymają kondycyjnie – śmieje się Gryglewski. - Prawdopodobnie będą grali dwa razy po pół godziny. W tamtym roku mecz był niezwykle zacięty.

Potem przewidziano występy grup tanecznych Ganesz i Ganesz 2. O godz. 17.00 bój o ligowe punkty i prymat nad Dobrzynką rozpoczną zawodnicy PTC i Włókniarza.

- Zachęcamy do przyjścia na stadion całymi rodzinami. Osoby, które będą miały na sobie zielone bądź fioletowe elementy, wejdą na stadion za darmo. Otrzymają bilet, pozwalający na udział w losowaniu nagród, które planujemy w przerwie meczu – mówi Gryglewski. - Będą to między innymi vouchery do kina, zaproszenia na pizzę, wejściówki na siłownię i fitness.

O emocje piłkarskie mają zatroszczyć się futboliści. W tamtym roku piłkarze uraczyli kibiców bardzo dobrym widowiskiem, w którym górą był Włókniarz (3:2).

- Zawodnicy dopasują się poziomem do organizacji i rangi tego meczu – zapewnia Łukasz Wijata, szkoleniowiec PTC. - W obu drużynach w większości grają wychowankowie, więc nie trzeba będzie ich specjalnie mobilizować na takie spotkanie przy – miejmy nadzieję – pełnych trybunach.

Od soboty rusza promocja derbów. Na mieście pojawią się plakaty, dzieciaki z grup młodzieżowych PTC będą rozdawały ulotki zapraszające na mecz.

- Wraz z kierownikiem Kopą zamawiamy pogodę na 30 kwietnia, by deszcz nie popsuł pabianickiego święta futbolu – podsumowuje Gryglewski.