Już w 1. minucie Włókniarz wyszedł na prowadzenie. Krystian Oliński pomknął jak burza na bramkę Sokoła, minął obrońców niczym tyczki i strzałem sprzed pola karnego umieścił piłkę w bramce. W 7. minucie Jakub Dobroszek wykorzystał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam podwyższył.

Po przerwie nasi nadal gnietli. Gospodarze mieli kłopot z wyjściem z własnej połowy. Mieli też kłopot z obroną – w 47. minucie po dośrodkowaniu z kornera, Sebastian Dreslert uderzył głową i było 0:3, zaś pięć minut później Dresler kopnął celnie zza „szesnastki”. Gospodarzy było stać jedynie na honorową bramkę w 75. minucie.

Martwi kontuzja kolana Maksymiliana Kowalskiego, którego karetka odwiozła do szpitala.

Włókniarz: Waszczuk – Stokłosa (72. Gorący), Maślakiewicz, Leonow, Kowalski (30. Jarych) – Dobroszek (85. Latuszkiewicz), Acela, Mordzakowski, Sobytkowski (70. Sęczek), Oliński – Dresler (76. Pędziwiatr).