- Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Graliśmy ofensywnie, ale nie potrafiliśmy wykończyć akcji – relacjonuje Artur Dziuba, trener Włókniarza. – Z kolei w obronie sprezentowaliśmy przeciwnikowi trzy gole, co mnie martwi.

Jedyną bramkę dla Włókniarza zdobył Artur Sobytkowski, który wykorzystał akcję Pawła Leonowa. Leonow wrócił do Polski po pobycie zagranicą i władze klubu już dopinają szczegóły jego powrotu do Pabianic. W ubiegłym sezonie Leonow z dorobkiem siedmiu goli był najskuteczniejszym graczem Włókniarza. Jest obrońcą, z którego Jacek Włodarczewski przestawił do ataku. W razie potrzeby zagra też na środku obrony.

- Taki zawodnik z pewnością wzmocniłby nasz skład – przyznaje szkoleniowiec.

Drugi możliwy transfer to  ofensywnie usposobiony Krystian Oliński z Konstantynowa. Jego „zieloni” w tym okresie przygotowawczym dobrze poznali. Gdy był na testach w LKS Kwiatkowice, strzelił Włókniarzowi dwa gole w sparingu.

- Szybki lewy pomocnik, mający za sobą epizod w juniorach Widzewa. Stylem gry przypomina Jakuba Dobroszka i Sebastiana Dreslera – charakteryzuje trener.

Najciekawszy jest trzeci możliwy transfer. To 23-letni obywatel Rwandy, mający za sobą epizod w niższych ligach… chińskich. Grał już w sparingu przeciw MKS-owi Zduńska Wola. W sobotę wystąpił w meczu rezerw z UKS SMS Łódź. Zagrał nieźle.

- Zgłosił się do nas, bo studiuje w Łodzi. Na boisku prezentuje się przyzwoicie. Niczym nie ryzykujemy, zgłaszając go do rozgrywek – zaznacza Dziuba. – Mamy jeszcze trochę czasu na obserwację tego chłopaka. Bacznie mu się przyglądamy.

Jeśli zawodnik z Rwandy zostanie w drużynie, piłkarska egzotyka ponownie zawita do Włókniarza. Na początku XXI wieku w zespole z "Grota" Roweckiego grał Brazylijczyk Elton, a w ostatniej przygodzie "zielonych" z IV ligą trener Leszek Rosiński miał do dyspozycji pomocnika z Togo, Amadou Morou.

Astoria Szczerców – Włókniarz 3:1 (2:1)

Włókniarz:  Olejnik – Kowalski, Maślakiewicz, Mendak, Stokłosa – testowany, Acela, Mordzakowski, Potrzebowski, Sobytkowski – Leonow. Na zmiany: Skowronek, Stokłos, Wójcik.