Od początku przewagę mieli pabianiczanie, którzy przez pierwszy kwadrans wykonywali trzy rzuty wolne – za każdym razem Błażej Bujalski uderzał nad bramką. Dłutowianie odpowiedzieli niecelnym strzałem głową weterana Mariusza Malinowskiego. W 16. minucie Kamil Stolarek popisał się świetnym podaniem na wolne pole, do piłki doszedł Hubert Mikucki, lecz trafił w odważnie skracającego kąt Damiana Rzeźniczaka.

Potem okazję do interwencji miał Dawid Wójt, który najpierw uprzedził jednego z testowanych zawodników, a potem złapał lekki strzał Tomasza Sęczka. W 30. minucie golkiper z Dłutowa trzy razy stanął na wysokości zadania. Najpierw efektownie sparował na róg mocny strzał sprzed pola karnego, a po kornerze kapitalnie wybronił dwa mocne strzały pomocników „zielonych”. Dziesięć minut później „Wujo” w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

Po zmianie stron pierwsi groźnie zaatakowali pabianiczanie. Robert Rudzki wystawił jedenastkę z bardzo dobrze znanych piłkarzy, grających we Włókniarzu w ubiegłym sezonie. Wracający z zagranicznego stypendium Adrian Usiak uderzył z ostrego kąta, lecz piłkę z bramki wybił Radosław Łubowski. Chwilę później Adrian Włodarczewski świetnie wyciągnął z okienka piłkę po strzale Wojciecha Golika.

Kanonada dłutowian rozpoczęła się w 64. minucie, gdy Mikucki po błędzie obrony kopnął mocno obok Włodarczewskiego. Minutę później po zagraniu z głębi pola, Zbigniew Witkowski z szybkością ekspresu pomknął na bramkę „zielonych”, minął bramkarza i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki. W 67. minucie dłutowianie przeprowadzili niemal kopię akcji sprzed 120 sekund, z tą różnicą, że Stolarek biegł środkiem boiska, ale tak samo minął bramkarza i kopnął do pustej bramki. Pabianiczan dobił Bartłomiej Grala, który dwukrotnie z zimną krwią wpakował piłkę do siatki.

GLKS Dłutów – Włókniarz 5:0 (0:0)

Gole: Mikucki 64., Witkowski 65., Stolarek 67., Grala 71., 90.

Dłutów: Wójt – Stelmach, Łubowski, Strzelec, Woch – Mikucki, Grala, Stolarek, Golik, Skiba – Malinowski. Na zmiany: Mosiński, Wlazło, Witkowski, testowany.

Włókniarz (I połowa): Rzeźniczak – testowany, testowany, testowany, testowany – Sęczek, Bujalski, Ostalczyk, Skowronek, testowany – testowany.

Włókniarz (II połowa): Włodarczewski – Stępiński, Froncala, Maślakiewicz, Okrojek – Madaj, K. Kosmala, M. Kosmala, Rudzki, Usiak – Gorący.