23 – tyle zawodniczek pojawiło się na pierwszym treningu przy ulicy Sempołowskiej.

- A to jeszcze nie wszystko – wyjawia szkoleniowiec. – Nie było choćby Dagmary Suskiewicz, która przebywa na zgrupowaniu kadry Polski w beach soccerze i Maren Soergel, która wyjechała do Niemiec. Wróci do nas w sierpniu.

Na zajęciach pojawiło się kilka testowanych zawodniczek, trener nie chciał jednak zdradzać ich personaliów. Z drużyny odchodzi stoper Karolina Czołnowska. Przychodzi „dziewiątka” z Kolejarza Łódź, Paulina Rosa.

- Poza tym definitywnie przechodzą do nas Marta Stempel i Joanna Sadowska – dodaje Siębor.

„Perełki” w nowym sezonie zagrają w grupie południowej II ligi.

- Nie znamy tam przeciwniczek, kilometrowo też trzeba więcej przejechać – przyznaje trener. – Jednak wierzę, że doświadczenie, które zdobyliśmy w ubiegłym sezonie zaprocentuje w tej grupie.

Z kim zatem zagrają pabianiczanki? W lidze utrzymały się ROW Rybnik, Respekt Myślenice, AZS UJ II Kraków, Wanda Kraków, Sokół Kolbuszowa Dolna, Unia Lublin, Rolnik Biedrzychowice, Podgórze Kraków i Dąb Zabierzów Bocheński. Awansowały Czarni II Sosnowiec i MOSiR Lubartów.

Miło nam też poinformować, że PTC wystartuje w Centralnej Lidze Juniorek u-16. W grupie C zagrają m.in. z GKS Katowice, Śląskiem Wrocław, Ślęzą Wrocław oraz UKS SMS Łódź. Trzon zespołu będą stanowiły dziewczęta, które w ubiegłym sezonie wywalczyły z rezerwami awans do III ligi.

- Przyglądamy się jeszcze trzem zawodniczkom, które mogą nas wzmocnić przed rozgrywkami – dodaje Siębor. – Trenerem drużyny będzie Waldemar Herman, który trenował zawodniczki Pogoni Zduńska Wola.

Letni „rozkład jazdy” drugoligowej drużyny PTC wygląda następująco:

15 lipca – gra wewnętrzna, 21 lipca – SMS Łódź, 26 lipca – Dargfil Tomaszów, 29 lipca – Nowy Świt Górzno (Pabianice), 5 sierpnia – dwumecz: Sportis Bydgoszcz i Ślęza Wrocław, 12 sierpnia – Słupczanka Słupca (Pabianice), 13 sierpnia – MKS Myszków.

Tylko mecz z SMS Łódź zostanie rozegrany w Kleszczowie, a sparing z MKS Myszków będzie na obiektach MOSiR przy „Grota”-Roweckiego. Pozostałe spotkania zaplanowane są na boisku przy ul. Sempołowskiej.