Rywalem PTC będzie zawsze groźny KKS Koluszki. Początek o godz. 17.00.Niestety, kibice i pewnie sami piłkarze do sezonu przystępują nie bez obaw.

Wyniki w letnich grach kontrolnych deliktanie mówiąc nie powalały. „Fioletowi” nie potrafili pokonać nawet niżej notowanych rywali. W 7 meczach sparingowych PTC wygrało zaledwie dwa (7:5 z A-klasowym Orłem Piątkowisko i 8:0 z B-klasowym Nerem Łódzkim), jeden zremisowało (z A-klasową Jutrzenką Bychlew 5:5) i aż cztery przegrało (2:3 z ligowym rywalem Andrespolią, 0:3 z beniaminkiem IV-ligi Astorią Szczerców, 0:3 z A-klasowym Włókniarzem Pabianice i 3:5 z A-klasowym GKS-em Ksawerów).

Nie ma się jednak co dziwić, gdyż kadra po raz kolejny została dość mocno odmłodzona. Odeszło kilku doświadczonych zawodników, a zastąpili ich w zasadzie nowicjusze. Przede wszystkim buty na kołku powiesić postanowił 37-letni wieloletni kapitan Łukasz Pintera. Popularny „Pimpek”, choć jest wychowankiem Włókniarza, to barw PTC bronił nieprzerwanie od ponad 13 lat. Ponadto barwy zmienił inny wieloletni zawodnik „fioletowych”, od kilku dobrych lat podpora defensywy – Paweł Drewniak. 26-letni wychowanek PTC w nowym sezonie będzie bronił barw A-klasowej Iskry Dobroń. Do ligowego rywala – Andrespolii Wiśniowa Góra przenieśli się natomiast Łukasz Madajczyk i Przemysław Felczak.

Po stronie nabytków zapisać można tylko zawodników wracających do klubu. Grający na pozycji pomocnika lub napastnika 24-letni wychowanek Przemysław Miszczak, który ostatnie sezony spędził w GLKS-ie Dłutów. Ponadto młodzi wychowankowie: 18-letni bramkarz Krystian Wawrzyński ostatnio wypożyczony do Burzy Pawlikowice, rok starszy Dawid Malinowski wiosną grający w B-klasowych rezerwach Włókniarza oraz wznawiający przygodę z piłką 21-letni Marcin Pawłowski.

 

Jutrzenka Bychlew – PTC Pabianice 5:5 (1:2)

Bramki: Michał Kosowski 3, Arkadiusz Piczulski, Marcin Klimek - Jacek Hiler 2, Piotr Szynka 2, Marcin Pawłowski.

Jutrzenka: Płóciennik – Kruszek, Siedlecki, Duszyński, Piczulski – Klimek, Leszczyński, Hemer,Pawlik (60. min, Rydzewski), ŁukomskiKosowski.

PTC: R. Znojek - Madejski, Sikorski, Kaźmierczak, Malinowski - M. Przybylski, B. Znojek, Hetmanek, Hiler - Cukierski, Szynka. Na zmiany: Wilczyński, Wawrzyński - Klimek, Miszczak, Pawłowski, Żukowski.